26.04.–05.05.2024 / Tartu
LENsemble

Vykintas Baltakase eestvõttel Vilniuses rajatud LENsemble (Lithuanian Ensemble Network) ühendab professionaalseid ansambleid, soliste ja dirigente ning selle koosseisu kuuluvad keelpillikvartett Chordos, puhkpillikvintett Kristupas, klaveritrio Kaskados, Vilniuse vaskpillikvintett, akordionist Raimondas Sviackevičius jt.

LENsemble esitab regulaarselt kaasaegset muusikat Leedu muusikafestivalidel ja on uhke oma esinemiste üle Lääne-Saksa Ringhäälingus (WDR, 2009), Euroopa kultuuripealinnas Ruhris (2010), Berliin “Ultraschall”-festivalil (2013), “Gaida” festivalil, Brüsseli Flageys, Brügge Concertgebouw’s, Kopenhaagenis “Klang”-festivalil, Balti Muusika Päevadel, ringreisidel Serbias, Egiptuses, Poolas, Lätis, teinud salvestusi Kairosele, WDR-ile, Deutschland Radio Kulturile jne.

Alates 2011. aastast on LENsemble vedanud Vilniuses oma kontserdisarja “Meie aja heliloojad”, kus esinevad mõjukad rahvusvahelised ja Leedu komponistid. Programmis “Muusika Vilniusele” pakkus LENsemble 2023. aastal Beat Furreri, Ivan Fedele, Toshio Hosokawa, Agata Zubeli, Michael Gordoni, Anna Korsuni ja Heiner Goebbelsi maailmaesiettekandeid ja autorikontserte. 2021. aastal alustas LENsemble oma nüüdismuusika salvestiste sarja Vilniuse sõltumatu plaadimärgi NoBusiness Records juures.

www.lithuanian-ensemble.net

×