EMP TV
26.04.–05.05.2024 / Tartu

Eesti Muusikafondi ja Eesti Heliloojate Liidu korraldatud heliloomingu konkurss “Noor helilooja 2024” on suunatud kuni 22-aastastele noortele. Võistlustöid saab esitada kuni 18. märtsini. Finaalkontsert toimub 27. aprillil kell 15.30 Tartus Heino Elleri Muusikakooli (Lossi 15) Tubina saalis festivali Balti ja Eesti Muusika Päevad 2024 kavas.

Konkurss toimub kahes vanuserühmas ning selle preemiafondi toetab LHV.

Konkursi eesmärk on anda noortele võimalus tutvustada oma loomingut laiemale publikule ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja heliloojatelt. Kontserdil esitatud teostest valib žürii koosseisus Alisson Kruusmaa, Mariliis Valkonen ja Margo Kõlar välja “LHV noore helilooja” ja “LHV tulevikulootuse” preemia saajad. Oma auhinna annab välja Klassikaraadio. Auhinnafondi toetavad ERSO, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Muusikafond, festival Eesti Muusika Päevad ja festival “AFEKT”.

Teise vooru pääsenud tööd kantakse ette finaalkontserdil just selleks korraks kokku kutsutud ansambli poolt: Jorma Toots (klaver), Kristin Müürsepp (flööt ja piccolo) ja Gertrud Jeffrei (Leopard) (löökpillid). Ettekannete põhjal valib žürii välja võitjad. Konkursi preemiafondi toetab LHV ja vanema vanusegrupi peavõit on 1000 eurot. Konkursi võiduga kaasneb võimalus luua uus teos festivalile Eesti Muusika Päevad. Konkursi korraldamise koostööpartnerid on H. Elleri Muusikakool, Klassikaraadio, Eesti Muusika Päevad. Auhinnad panevad välja veel ERSO ja Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival AFEKT.

Konkursi “Noor Helilooja 2023” võitsid Carola Mosca nooremas ning Brenda Pärtel ja Georg Jakob Salumäe vanemas vanuserühmas.

Tingimused

Lõppkontserdil kõlavad esimesest voorust edasi pääsenud teosed:

Noorem vanuserühm:
Havryil Sydoryk – “Müsteerium”
Miia Vanahans – “Muutlik ilm”
Gerli Ong – “Tuli tuld ei kustuta”

Vanem vanuserühm:
Georg Jakob Salumäe – “Echo”
Antti Marjapuu – “Laavsong”
Emilie Ruus – “Mõte olematusest”
Selina Feklina – “Poolautomaatika”
Hele-Riin Raun – “Põhjamaa päike”
Mariann Raun – “Tuhkvalgus”
Luisa Susanna Kütson – “Tule, tule, unekõne”
Kadri Klanberg – “Tähtede saatmine”
Lola-Mariin Kuus – “Uus ruum”

Konkursi “LHV noor helilooja 2024” finaalkontsert on ühtlasi konkursi II voor.  II voor – konkursi finaal ja lõppkontsert toimub laupäeval 27. aprillil kell 15.30  Tartus, Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis.

Lisainfo:
Marge Raun (5256252)
noorhelilooja@gmail.com
www.helilooja.ee/loomelabor/lhv-noor-helilooja/

Liitusid uudiskirjaga

Festivali toetavad Eesti Kultuuriministeerium / Eesti Kultuurkapital / Eesti Rahvuskultuuri Fond / LHV / Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet / Tartu linn

Jälgi meid ka Facebook / Instagram

×