Eesti Muusika
Päevad

Ilu
september 2020
Ansambel U:

Ansambel U: on aktiivseim ning tuntuim uue muusika ansambel Eestis. Ansamblile on iseloomulik tundlik kõlapilt, avatus julgetele eksperimentaalsetele ideedele ning ka kõige nõudlikumate teoste esitamine dirigendita. Kõrvuti eesti nüüdismuusika festivalidega on U: esinenud olulistel rahvusvahelistel festivalidel. U: tegeleb nii uue muusika klassikasse kuuluvate teoste kui ka eksperimentaalsete kompositsioonidega. Üks ansambli oluline suund on süvenemine improvisatsiooni ja ebatraditsioonilise notatsiooni tõlgendamist nõudvate teoste ettekandmisesse. Mängitakse eesti muusikat ning tellitakse uudisteoseid ka välisheliloojatelt.

Ansamblil U: on ilmunud albumid “U:” (2009), “Protuberantsid” (2011) ja “Alive” (2015). Hooajal 2013/2014, kui U: tähistas oma kümnendat tegevusaastat, sai koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga alguse loengkontsertide sari “URR:”, kus tutvustatakse ja esitatakse nüüdismuusika olulisi teemasid. Viimastel aastatel on U: tähelepanu võitnud oma interaktiivse projektiga “Publikuorkester”.

Muusikateatri vallas on U: korduvalt teinud koostööd rahvusvaheliselt kõige hinnatuma kontseptuaalse tantsu koreograafi Mart Kangroga. Nende koostööst on võrsunud lavastused “Mäng” (2006), “Romeo ja Julia” (2008) ning “Harmoonia” (2009).

www.uuu.ee

×