EMP TV
26.04.–05.05.2024 / Tartu
Lisa kalendrisse
Jaga
P, 28. aprill
18:30
Ardo Ran Varrese sound art installatsiooni “Juhan Liivi heliilm” avamine

Vanemuise kontserdisaali fuajees, enne ERSO kontserti
Asukohainfo + kaart

Ardo Ran Varres

“Juhan Liivi heliilm” sound art installatsioon

2024. aasta 30. aprillil täitub 160 aastat Juhan Liivi sünnist. Tema märkmetest, loomingust ja monograafiast inspireerituna loob Ardo Ran Varres helimaastiku, kus kuuleme Liivi loomingus ja väljaütlemistes peegelduvaid helisid. Füüsiline objekt, kus helid kõlama hakkavad, on stiliseeritud büst koos postamendiga, selle autor on Terje Kiho.

Ardo Ran Varres: Minult telliti heliline installatsioon suunava märksõnaga “omailm”. Kuna 30. aprillil täitub Juhan Liivi sünnist 160 aastat ja et olen filmi “Vari” helilooja, siis tekkis mul idee teha sound art teos pealkirjaga “Juhan Liivi heliilm”. Tema poeesiast, proosast ja mälestustest-monograafiast olen selekteerinud akustilisi viiteid ja sidunud need reaalseks helimaastikuks.

Audiomaterjalina kasutan peamiselt viimase kümne aasta jooksul tehtud loodussalvestusi. Seejärel tekkis mõte, et installatsioonil võiks olla ka vaadeldav osa Liivi büst ja selle kõrvadest võiks paiskuda välja nimetatud heliteos. Büstile andis näomulaaži filmis Juhan Liivi kehastanud näitleja Velvo Väli. Butafor on Terje Kiho.

×