EMP TV
26.04.–05.05.2024 / Tartu
Lisa kalendrisse
Jaga
L, 27. aprill
19:00
Anna-Liisa Eller ja Taavi Kerikmäe

Tartu Ülikooli muuseum
Asukohainfo + kaart

Piletid: 21/15 €

Anna-Liisa Eller (kannel)
Taavi Kerikmäe (klavikord, harmoonium, elektroonika)

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – “Adagissimo” “Capriccio’st armastatud venna lahkumise puhul” BWV 992 (1704), seade A.-L. Eller / T. Kerikmäe

Tatjana Kozlova-Johannes – “A Place Not Found” (2024, esiettekanne) kandlele ja klaverile

Leopold Silvius Weiss (1687–1750) – “Tombeau sur la morte m Comte de Logy” (1721, seade A.-L. Eller)

Helena Tulve“Elegeia” (2024, esiettekanne) kandlele ja harmooniumile

Robert de Visée (ca 1655–1732) – “Tombeau pour Mesdemoiselles de Visée” (1716)

Kava annotatsioonid

“A Place Not Found” (“Kaotsi läinud koht”, 2024, esiettekanne). Tatjana Kozlova-Johannes: Mõnikord tahame mingisse paika tagasi pöörduda, kuid avastame, et seda kohta polegi enam. Selle asemel on kerkinud ostukeskus või on vana hoone hoopis lammutatud ja ainuke, mis seda meenutab, on paar õunapuud kunagisest aiast. Mõnikord ei asu see koht, mida otsime, meist väljaspool, vaid meie sisemises ruumis. Selles loos oli selliseks kohaks kergus.

“Elegeia” (2024, esiettekanne) kandlele ja harmooniumile. Elegeia (kr k ‘eleegia’) – laul, luuletus või muusika, mis väljendab sisemist kurbust ja leina seoses kaotuse, surma, armastuse või sõjaga ning mis läbi kaotatu väärtuse teadvustamise võib viia lohutuseni.

“Et elada selles ilmas, peab suutma kolme asja: armastada kõike, mis surelik; hoida seda oma luude vastas, teades, et sinu enda elu sõltub sellest, ning kui aeg tuleb, lasta sel minna, lasta sel minna.” (Mary Oliver, “In Blackwater Woods”)

Teos on pühendatud Anna-Liisa Ellerile ja Taavi Kerikmäele.

Kandlemängija Anna-Liisa Eller ja mitmekülgne pianist Taavi Kerikmäe on säravad interpreedid, kes on kandle ja klahvpillide omanäolise kooslusena üles astunud juba mitmel aastal. Oma sisukates kavades põimivad nad leidlikult uusimat nüüdisloomingut sajandeid vana muusikaga. Kontserdil kõlavad koos Tatjana Kozlova-Johannese ja Helena Tulve uudisteostega põnevad hõllandused barokiajastu muusikalistest leidudest, mis on kindlasti mõnelegi kuulajale üllatavaks avastuseks.

Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

×