EMP TV
26.04.–05.05.2024 / Tartu

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data01/virt22169/domeenid/www.helilooja.ee/emp2020/wp-content/themes/emp2024/template-parts/content-venue.php on line 11

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data01/virt22169/domeenid/www.helilooja.ee/emp2020/wp-content/themes/emp2024/template-parts/content-venue.php on line 11
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Google kaart  /  koduleht
Aadress Rävala pst 16, Tallinn

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on muusikale ja teatrile spetsialiseerunud avalik-õiguslik ülikool. Siin võib bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe tasemel õppida kõiki tähtsamaid muusika ja teatrikunstiga seotud erialasid – orelist ja klavessiinist jazz- ja pärimusmuusikani. Lauljate ja instrumentalistide kõrval koolitatakse bakalaureuseõppes ka dirigente, heliloojaid, muusikateadlasi, muusikaõpetajaid ja helirežissööre. Magistriõppes lisanduvad erialade valikusse ka kammeransambel, saateklass, kaasaegne improvisatsioon ja kultuurikorraldus. Interpreteerivate erialade õppekavas on kesksel kohal eriala, ansambli- ja orkestrimäng või ooperistuudio; õpitakse ka muusikateooriat ja -ajalugu, samuti teisi humanitaaraineid. Võimalik on omandada õpetaja kvalifikatsiooon. EMTA lavakunstikool valmistab ette tulevasi näitlejaid, lavastajaid ja dramaturge.
EMTA tudengid saavad valida üksikuid ainekursusi ka mõnes teises Eesti avalik-õiguslikus ülikoolis. 2011. aastast käivitus pärimusmuusika magistritaseme ühine õppekava Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga. 2012. aasta sügisel algas õppetöö kahel uuel magistritaseme ühisõppekaval: muusikapedagoogika õppekaval koostöös Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga ja kultuurikorralduse õppekaval koostöös Estonian Business Schooliga.

EMTA peab tähtsaks Eesti rahvuskultuuri püsiväärtuste ning euroopaliku muusika- ja teatrihariduse akadeemiliste traditsioonide hoidmist, olles samas avatud muusika- ja teatrimaailma uusimatele arengusuundadele.

×