Eesti Muusika
Päevad

Kaose ilu
12.–20.09.2020
Riho Esko Maimets

Riho Esko Maimetsa teoseid mängitakse maailmas üha sagedamini. USA päevaleht Philadelphia Inquirer on kiitnud tema muusika “peaaegu võimatu hiilgust” ning veebiajakiri I Care if you Listen on samuti öelnud, et “tema muusika nõuab absoluutset tähelepanu, kuid tal ei ole tarvis selle järele kisendada”.

Ta omandas hiljuti Philadelphias asuva Curtise Muusikainstituudi diplomi kompositsiooni alal David Ludwigi ja Richard Danielpouri juhendamisel ning resideerub nüüd Tallinnas, vaikselt töösse süvenedes. Maimetsalt tellitakse teoseid regulaarselt nii Eestist kui välismaalt. Ta kirjutab peamiselt koori- ja kammermuusikat ning orkestriteoseid. Tema varasemad õpetajad on olnud näiteks Helena Tulve ja René Eespere Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Christos Hatzis Toronto Ülikoolis.

Ta on osalenud arvukatel suvekursustel ja festivalidel üle maailma, sh Fontainebleau Ameerika konservatoorium (Prantsusmaa), Lake Champlaini muusikafestival ja Rootsi kolleegium edasijõudnutele. Ta on pälvinud ka mitmesuguseid auhindu, näiteks Karen Kieseri preemia Kanada muusikas, highSCORE preemia (Itaalia), I preemia 2012. aasta Villiers Quarteti konkursil (Suurbritannia) ja Theodore Presseri muusikaauhind (USA).

×