LHV Au-tasu

LHV uue heliloomingu Au-tasu laureaat selgub aprillis

Eesti heliloojate muusika on maailmas hinnatud. Aastaringselt kõlab Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Helena Tulve, Tõnu Kõrvitsa ja paljude teiste meie heliloojate muusikat maailma uhkeimates kontserdimajades täissaalidele. 2016. aasta laureaadi Liisa Hirschi uudislooming on üksnes 2016. aastal kõlanud mitmel pool maailmas tippkollektiivide esituses. Lisaks tõi Hirsch koju väärika rahvusvahelise Euro Classics preemia. 2017. aastal pälvis preemia helilooja Toivo Tulev oma teosega “Black Mirror”.

Väärikad rahvusvahelised kollektiivid tellivad Eesti heliloojatelt teoseid oma püsirepertuaari, heliloojad on oodatud külalised kontserdimajades ja õppeasutustes, et tutvustada vahetult oma muusikat, innustada noori. Eesti heliloojate teosed kõlavad maailma olulisemates raadiojaamades, nende ande tunnistajaks on miljonid muusikahuvilised erinevatest kultuuriruumidest.

LHV uue heliloomingu Au-tasu väärtustab uut Eesti heliloomingut ja Eesti aktiivseid heliloojaid, tuues tähelepanu keskmesse just uue muusika, mis kõnetab ja väärib laialdast rahvusvahelist kõlapinda. Nii Eesti Heliloojate Liit kui ka Au-tasu välja pannud LHV usuvad, et eesti muusika ja siinsed heliloojad väärivad tunnustamist ning erakordsed saavutused esile tõstmist. Kolmandat aastat antakse Au-tasu ühele meie heliloojale tähelepanuväärse uudisteose eest, mille maailmaesiettekanne on toimunud möödunud kalendriaastal. Ühelt poolt saab preemia laureaadi osaks austus eesti muusikakogukonna poolt ja teisalt tasu silmapaistva loomingu kuulajateni toomise eest.

Au-tasule saavad kandideerida kõik eesti heliloojate poolt kirjutatud teosed, mille maailmaesiettekanne toimus 2017. aastal.

Vaata konkursi tingimusi ja esita oma kandidaat.
Loetelu 2017. aasta esiettekannetest leitav EMICu lehel.

Preemia laureaat kuulutatakse välja Eesti vanimal muusikafestivalil, Eesti uudisloomingule keskenduval Eesti Muusika Päevadel 2018.

Preemia annab välja LHV Pank.
Konkursi partnerid on Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusika Infokeskus, Eesti Rahvusringhääling/Klassikaraadio, ERSO.