Eesti Muusika Päevad
EMP TV

16.–24.04.2022
Tallinn / Tartu

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data01/virt22169/domeenid/www.helilooja.ee/emp2020/2022/wp-content/themes/emp2022/template-parts/content-bio.php on line 11

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data01/virt22169/domeenid/www.helilooja.ee/emp2020/2022/wp-content/themes/emp2022/template-parts/content-bio.php on line 11
Lauri Jõeleht

Lauri Jõeleht (s 1974) lõpetas 1996. aastal Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli kitarri erialal Tiit Petersoni juures ning täiendas end seejärel (1996–1997) Barcelona konservatooriumis José Luis Lopategui klassis. 2001. aastal lõpetas ta Eesti muusikaakadeemia kompositsiooni erialal professor Eino Tambergi ja Helena Tulve juhendamisel ning 2003. aastal omandas samas magistrikraadi, erialaõpetajateks Helena Tulve ja Toivo Tulev. Ta on Eesti kitarriseltsi liige ja töötab alates 1996. aastast kitarriõpetajana, praegu Vanalinna hariduskolleegiumis ja Pirita kitarri- ja viiulistuudios ning al 2014. aastast EMTA lektorina.

Lauri Jõeleht on loonud kammer-, orkestri- ning liturgilist muusikat. Olulisel kohal on kooriteosed, mille valmimisele on kaasa aidanud nimekad Eesti vokaalkollektiivid, nagu Vox Clamantis, Heinavanker, Orthodox Singers, Linnamuusikud, Voces Musicales. Instrumentaalteoseid on esitanud Tallinna Kammerorkester, ERSO, Narva Linna sümfooniaorkester, Kaliningradi kammerorkester, ansambel U:, Ensemble Voces Musicales, Reval Ensemble, Collegium Consonante, Una Corda, puhkpillikvintett Estica, Ensemble Ars Nova (Rootsi). 

Viimasel aastakümnel on valminud palju sooloteoseid, mida on mitmed interpreedid ka korduvalt esitanud, nt vioolamängija Garth Knoxi esituses “Chant harmonique”, “Ampla” kuulub oboemängijad Kalev Kuljuse, Heli Ernitsa ja Riivo Kallasmaa repertuaari. Oboemängija Dmitri Bulgakovi tellimisel on valminud mitmed uued teosed oboele erinevates koosseisudes. Akordionist Külli Kudu tellimisel on valminud 2 sooloteost ja akordionikontsert. Kitarriteoseid on esitanud Stefan Östersjö, Kirill Ogorodnikov ja Kristo Käo, samuti autor ise. Tihe koostöö seob teda selliste interpreetidega, nagu Ene Nael, Kristel Aer, Irina Zahharenkova jpt. Tema looming on kõlanud festivalidel Maailma Muusika Päevad (ISCM World Music Days), Eesti Muusika Päevad, “NYYD”, “Trialogos”, “AFEKT”, Hiiumaa “Homecoming Festival” ja Eesti muusika- ja teatriakadeemia “Sügisfestival”. Tema “Loobumus” võitis 2003. aastal Eesti kitarriseltsi korraldatud klassikalise kitarri sooloteoste konkursil I preemia, “Concordia” kahele kitarrile pälvis Eesti Muusika Päevade heliloojapreemia (2005). Garth Knoxile ja ansambel U:-le kirjutatud “Chant Harmonique” esindas Eestit 2021. a rahvusvahelisel heliloojate rostrumil.

Esmaspäev, 25. aprill 2022
Teisipäev, 26. aprill 2022
×