EMP TV
26.04–7.05.2023
Tallinn / Tartu / Online

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data01/virt22169/domeenid/www.helilooja.ee/emp2020/2023/wp-content/themes/emp2023/template-parts/content-bio.php on line 11

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data01/virt22169/domeenid/www.helilooja.ee/emp2020/2023/wp-content/themes/emp2023/template-parts/content-bio.php on line 11
Taavi Kerikmäe

Taavi Kerikmäe (s 1976) on vabaimprovisatsiooni, elektroakustilise muusika ja nüüdismuusika esitaja ja helilooja, ansambli U: ja Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambli EMA liige. Kontsertidel esineb Taavi mitmesugustel pillidel: klaveril, klavikordil, tereminil, eritellimusel ehitatud elektroonilistel instrumentidel ja live-elektroonikal. Ta on täiendanud end pärast Eesti muusika- ja teatriakadeemias klassikalise klaveri erialal magistrikraadi omandamist Prantsusmaal Lyoni rahvuslikus kõrgemas muusika ja tantsu konservatooriumis nüüdismuusika erialal. Ta on vabakutseline helikunstnik ning EMTA improvisatsiooni ja eksperimentaalse muusika õppejõud. 2022. aastast on Kerikmäe Eesti nüüdismuusika keskuse tegevjuht.

Taavi on teinud koostööd selliste heliloojatega, nagu Pierre Boulez, Tristan Murail, Vinko Globokar, Kaija Saariaho, François-Bernard Mâche, Alessandro Solbiatti, Louis Andriessen, Antoine Beuger, Helena Tulve jpt. Improvisatsiooni alal on ta teinud koostööd muusikutega, nagu Chris Cutler, Fred Frith, Michel Doneda, Lê Quan Ninh, Jacques DiDonato, Mart Soo, Isabelle Duthoit, Eric Echampard, Uchihashi Kazuhiza, Paul Lovens, European Improvisers Orchestra jpt. Ta on esinenud paljudel kaasaegse muusika festivalidel, sh solistina, nt „Agora“ festival Pariisis IRCAMis, Huddersfieldi kaasaegse muusika festival, “Les Boreales” Caenis, Marseille’ “Les Musiques”, Veneetsia biennaal, Helsingi “Musica nova” jpt. Kerikmäe on kirjutanud muusikat hulgale kaasaegse tantsu etendustele, sõnateatrile, kuuldemängudele, filmidele. Tema helikeelt võiks iseloomustada kui elavas ettekandes esitatavat musique concréte’i. Tema huvi keskmes on tämbriotsingud, seda nii läbi virtuoossete laiendatud mängutehnikate klaveril kui erinevatel elektroonilistel seadmetel.

Kerikmäe on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia nii üksi (2014) kui ansambli U: (2009, 2016) ja Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambli koosseisus (2021), saanud Prantsusmaa kunstide ja kirjanduse rüütlikraadi ordeni (2016) ja riikliku kultuuri aastapreemia väljapaistvate loominguliste saavutuste eest 2021. aastal (2022).

×