EMP TV
26.04–7.05.2023
Tallinn / Tartu / Online

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data01/virt22169/domeenid/www.helilooja.ee/emp2020/2023/wp-content/themes/emp2023/template-parts/content-bio.php on line 11

Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data01/virt22169/domeenid/www.helilooja.ee/emp2020/2023/wp-content/themes/emp2023/template-parts/content-bio.php on line 11
Jonas Tarm

Jonas Tarm (s 1994) on kirjutanud muusikat erinevatele muusikakollektiividele, sh Tallinna Kammerorkester, XXVII üldlaulupidu, New York Virtuoso Singers, Chicago Beethoveni festival, New Yorgi noorte sümfooniaorkester, Tartu ülikooli naiskoor. Tema teoseid on esitatud mitmel pool maailmas, nt Württembergi kammerorkester Heilbronn Saksamaal, orkester Camerata Notturna New Yorgis ja New World Symphony Players USAs Miamis. Viimastel aastatel on Tarm olnud aktiivne ka filmimuusika loomise ja produtseerimise valdkonnas. 2020. aastal andis Tarm välja oma esikalbumi “Kui kõik algas” (“There Was a Beginning”) Miida Chu samanimelisele filmile kirjutatud muusikaga, mille üks esitajaid oli ERSO. 2021. aastal tuli välja album “Pildid lapsepõlvest”. 2022. aasta EMPil tõi ERSO esiettekandele tema sümfoonilise teose “Laulu eel”. 

Tarmi heliloomingule on omistatud mitmeid olulisi rahvusvahelisi auhindu, sh mainekas Ameerika heliloojate, autorite ja kirjastajate ühingu (ASCAP) fondi Morton Gouldi nimeline heliloominguauhind, USA kõrgeima üleriigilise noorte loomekunstipreemia National YoungArts sihtasutuse 1. järk heliloomingu valdkonnas, PÖFFi programmi “Music Meets Film” peaauhind. Oma esimese suure auhinna heliloomingu eest võitis Tarm 17-aastaselt, saavutades I koha USA üleriigilisel muusikaõpetajate assotsiatsiooni (MTNA) heliloomingukonkursil.

Tarmi muusikaõpingud algasid Tallinnas, hakates 7-aastaselt õppima viiulit Vanalinna hariduskolleegiumi muusikakoolis. 10-aastaselt jätkusid õpingud USAs Chicago muusikainstituudis, kus lisaks viiuliõpingutele ja osalemistele noorteorkestrites ja kammeransamblites hakkas Tarmile peagi huvi pakkuma helilooming. Oma esimese heliteose, klaveripala “Departs”, kirjutas ta 14-aastaselt. Tarm on omandanud magistrikraadi heliloomingu alal Bostonis New Englandi konservatooriumis. Ta on tänulik oma tarkadele, nõudlikele ja hoolivatele õpetajatele, kelle seas on Stratis Minakakis, Michael Gandolfi, Anthony Coleman, John Mallia, Robert Cogan, Matthew Hagle, Mischa Zupko ja Lyle Davidson. 

Tarm oli üks kooride ühislaulmise “Eesti laulab Ukrainale” peakorraldajaid. Ühtlasi tegi Tarm seade esitatud laulule “Oi u luzi chervona kalyna” (“Punane lodjapuu aasal”). Üritus toimus Tallinna lauluväljakul 22.05.2022 ja ERRi salvestatud video aitas hiljem koguda märkimisväärse summa Ukraina toetuseks.

×