11.–19.04.2026
Tallinn / Tartu
Lisa kalendrisse
Jaga
N, 16. aprill
18:00
Eesti Filharmoonia Kammerkoor & Cantoque Ensemble (Island)

Tallinna Jaani kirik
Asukohainfo + kaart

Piletid 22€/17€ kuni 31.03
Osta piletid

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Cantoque Ensemble (Island)
Dirigent Tõnu Kaljuste
Solistid Mariliis Lahesalu (sopran), Annely Leinberg (alt), Toomas Tohert (tenor), Geir Luht (bass)

Kavas:
Helena Tulve (s 1972) – „Song for All Beings“ kahele koorile (2026, esiettekanne)

Hugi Guðmundsson (s 1977) – “Kolm Maarja antifooni” kahele koorile (2026, esiettekanne)
Ave Maris Stella
Regina Coeli
Salve Regina

Riho Esko Maimets (s 1988) – „Sest tahan appi hüüda“ (2026, esiettekanne)

Frank Martin (1890-1974) – Missa kahele koorile (1922)

Eesti Filharmoonia Kammerkoor on üks rahvusvaheliselt tuntumaid Eesti muusikakollektiive. EFK on kahekordne Grammy-võitja ning pälvinud maineka Gramophone’i auhinna. Koori repertuaar ulatub gregooriuse laulust ja barokkmuusikast kuni 21. sajandi teosteni. Eriline koht on selles juba aastaid olnud eesti heliloojate loomingul.

Cantoque Ensemble on 2017. aastal Islandil Reykjavíkis asutatud kammerkoor. Ansambli liikmed on kogenud muusikud, paljud rahvusvahelise orkestri- ja ooperilava kogemusega.
Cantoque on tuntud oma mitmekülgse repertuaari poolest, keskendudes nii barokkmuusikale kui ka Islandi uue koorimuusika esitamisele. Koori esimesi kontserte tunnustati Islandi Muusikaauhindadel Aasta Muusikasündmuse nominatsiooniga.

 

Kontsert toimub koostöös Eesti Filharmoonia Kammerkooriga.
Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

×