Eesti Muusika
Päevad

Kaose ilu
12.–20.09.2020
Liisa Hirsch

Liisa Hirsch (1984) on vabakutseline helilooja, kelle muusika keskendub helile ning sel on uurimuslik ja mikrotonaalne iseloom. Hirsch on lõpetanud kompositsiooni erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe ning Haagi Kuningliku Konservatooriumi magistrantuuri. Ta on töötanud Eesti Draamateatri “majaheliloojana”, kirjutanud nii filmi- kui ka teatrimuusikat ning õpetanud Tallinna Muusikakeskkoolis vabaimprovisatsiooni. Praegu annab ta heliloominguga seotud tunde EMTAs ning resideerub Oldenburgi Riigiteatris 2019. aasta heliloojana.

Tema muusika on kõlanud paljudel mainekatel välisfestivalidel hinnatud kollektiivide esituses. Tema muusika on kõlanud muuhulgas Gaudeamus Muziekweekil, ISCMi maailma muusika päevadel, Ostrava uue muusika päevadel, MATA festivalil, Eesti muusika päevadel, festivalidel “Transit”, “Young Euro Classics”, “Musica Nova” ja “Afekt”. Teoseid on ta kirjutanud kollektiividele Cappella Amsterdam, S.E.M. Ensemble, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Eesti Riiklik sümfooniaorkester, Nordic Affect, Figura Ensemble, Ghost Ensemble, Konzert Minimal, Ostravska Banda, Elblagi Kammerorkester jt.

George Grella on New York Classicali arvustuses kirjutanud, et Hirschi muusika justkui ümbritseb kuulajat ja on väljaspool aega, see sarnaneb Giacinto Scelsi mikrotonaalsele muusikale, kuid on teistsuguse esteetika ja filosoofiaga.

www.soundcloud.com/liisa-hirsch

×