Eesti Muusika
Päevad

Ilu
september 2020
Madli Marje Gildemann

Madli Marje Gildemann (Sink) (1994) alustas kompositsiooniõpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Tatjana Kozlova-Johannese ja Andrus Kallastu juures aastatel 2016–2018. Praegu õpib ta Zürichi Kunstide Akadeemias Mathias Steinaueri kompositsiooniklassis ja Tamriko Kordzaia klaveriklassis. Ta on täiendanud end Bruno Karreri ja Fabio Niederi meistriklassis.

Madli Marje Sink on loonud muusikat põhiliselt suurtele kammerkoosseisudele ning keskendunud tumedate ja drone’ilaadsete helimaastike loomisele. Tema loomingu põhifookus on mitmesuguste lennukite ja helikopterite transkompositsioonidel (tsükkel “The Vessels of War”), kus autor kajastab neid sõidukeid mütoloogiliste olenditena ning otsib uusi alternatiive kohaliku pärimuse edasikandmiseks ja elustamiseks. Esimesena valmis aastatel 2017-2018 “AH-64 APACHE/Sumiseja, sumiseja…” (LHV Au-tasu eripreemia), tsükli järgmise osa “Pistriku sügiskarje” esiettekanne on 2020. aastal Zürichis. Madli Marje Singi teos “Sõjaveteran Hugo Gulbrandt” on esindanud Eestit 2013. aasta rostrumil noorte heliloojate kategoorias, 2017. aastal sai ta II koha Eesti konkursil “Noor helilooja 2017”.

Praegu uurib helilooja Ivan Võšnegradski mikrotonaalse pianiino originaalmudelit ning kirjutab instrumendile tellimusteost, mis tuleb esiettekandele Baseli mikrotonaalse muusika festivalil 2019. aasta juunis.

www.soundcloud.com/madli-marje-sink

×