Eesti Muusika Päevad


16.–24.04.2022
Jonas Tarm

Jonas Tarm (1994) on viimastel aastatel loonud orkestri- ja koorimuusikat, aga ka filmimuusikat. Hiljuti lõpetas ta muusika kirjutamise Mida Chu filmile „There Was a Beginning“. Muusika salvestas Eesti Riikliku Sümfooniaorkester Mikk Murdvee juhatusel. Sel suvel esitatakse laulupeol tellimustööna valminud teos „Päike laulab“ sümfooniaorkestrile.

Temalt on tellinud heliloomingut mitmesugused muusikakollektiivid, nende seas koor New York Virtuoso Singers ja New Yorgi Noorte Sümfooniaorkester. Muusikakollektiivid on esitanud Jonase heliteoseid mitmel pool maailmas, nt Württembergi Kammerorkester Heilbronnis on esitanud ta teoseid Saksamaal, orkester Camerata Notturna New Yorgis ja New World Symphony Players Miamis. 2013. aastast on Jonas teinud tihedat koostööd Tallinna Kammerorkestri ja selle tunnustatud dirigendi Risto Joostiga. Tallinna Kammerorkester olnud kolme Jonase suurema heliteose esiettekandja ning esitanud ta teoseid mitmel pool maailmas.

Jonas on sündinud Tallinnas. Seitsmeaastaselt alustas ta viiuliõpinguid VHK muusikakoolis Annely Karini juures ning laulis kooli poistekooris. Kümneaastaselt kolis ta perega Chicagosse, kus ta õppis Chicago Muusikainstituudi Akadeemias viiulit Portugalist pärit professor Gerardo Ribeiro juures. Õige pea asus ta õppima ka heliloomingut Matt Hagle’i ja Mischa Zupko juures. Esimese heliteose, soolopala klaverile, kirjutas ta 14aastaselt. Kui Jonas oli 18aastane, hakati ta heliloomingut tunnustama. Näiteks omistati talle mainekas Ameerika Heliloojate, Autorite ja Kirjastajate Ühingu (ASCAP) Fondi Morton Gouldi nimeline heliloominguauhind, USA kõrgeim üleriigiline noorte loomekunstipreemia National YoungArts sihtasutuse I järk heliloomingu valdkonnas ja I koht USA üleriigilisel Muusikaõpetajate Assotsiatsiooni (MTNA) heliloomingukonkursil.

Jonas omandas kiitusega bakalaureusekraadi New Englandi Konservatooriumis, kus ta õppis heliloomingut Efstratios Minakakise, Anthony Colemani ja John Mallia juures. Selle aasta mais lõpetab ta samas koolis magistriõppe Francis Judd Cooke’i stipendiaadina. Magistrantuuris on ta õppinud Efstratios Minakakise ja Michael Gandolfi juures.

www.jonastarm.com

×