Eesti Muusika
Päevad

Ilu
september 2020
Mariliis Valkonen. Foto Kaupo Kikkas
Mariliis Valkonen

Mariliis Valkonen lõpetas 2001. aastal muusikateooria erialal Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli, kus õppis ka kompositsiooni Lembit Veevo juures. Samal aastal astus ta Eesti Muusikaakadeemiasse, mille lõpetas kompositsiooni erialal professor Eino Tambergi juhendamisel 2005. aastal. 2012. aastal omandas samas magistrikraadi, juhendajaks Helena Tulve.
2004 ja 2006 võttis Mariliis Valkonen osa rahvusvahelisest noorte heliloojate workshop’ist Dundagas, Lätis.

Valkoneni muusikat on esitanud Mati Mikalai, Sten Lassmann, NYYD Ensemble, Ansambel U:, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, kammerkoor Collegium Musicale, tema teosed on kõlanud festivalil “Eesti muusika päevad”, “Klaaspärlimäng” ja Eesti Muusikaakadeemia Sügisfestivalil. Oma loomingu eest on helilooja pälvinud preemiaid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sügisfestivali loomingukonkurssidel (sh. I preemia ansambliteose “Teekonna juhus” eest 2005. aastal), segakoorilaul “Kodutee” tuli esimeseks 2004. aastal toimunud Eesti isamaaliste laulude konkursil ning kõlas ka X noorte laulupeol 2007. aastal.
Valkoneni klaveripala “talsu iela” sai I koha festivali “Eesti muusika päevad 2005” raames toimunud üliõpilaste loomingukonkursil, teos “The Detective” kolmele sopranile ja löökpillidele pälvis festivali “Eesti muusika päevad 2005” ja “Lendutõus” segakoorile ja keelpillikvartetile “Eesti muusika päevad 2013” heliloojapreemia.

×