Estonian Music Days
EMP TV

16.–24.04.2022
Tallinn / Tartu

LHV Young Composer

Eesti Muusikafondi ja Eesti Heliloojate Liidu korraldatav heliloomingu konkurss „LHV noor helilooja“ on suunatud kuni 25-aastastele noortele ja toimub 2021. aasta kevadel juba seitsmendat korda. Võistlustöid saab esitada kuni 7. märtsini. Teine voor finaalkontserdiga toimub 24. aprillil kell 16 Tartus Heino Elleri Muusikakooli (Lossi 15) Tubina saalis festivali Balti Muusika Päevad & Eesti Muusika Päevad 2021 raames.

Konkursi „LHV noor helilooja“ eesmärk on anda noortele muusikutele võimalus tutvustada oma loomingut laiemale publikule ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja heliloojatelt. Konkursi eelvooru esitatud töödest teeb oma valiku heliloojatest koosnev žürii koosseisus Elis HallikÜlo Krigul ja Alo Põldmäe. Teise vooru pääsenud töid esitletakse elavas ettekandes lõppkontserdil ning nende põhjal valib žürii välja võitjad. Peaauhinna võitja saab võimaluse kirjutada uus teos festivalile Eesti Muusika Päevad, mis kantakse ette professionaalsete, Eestis tegutsevate muusikute poolt. Oma lemmiku valib ka koostööpartner Klassikaraadio, kes lõppkontserti vahendab ja salvestab.

“Noortele muusika loojatele on eneseleidmise tee sageli keeruline ja küsimusi täis. Kuna kompositsioon sünnib enamasti paberil ja omaette olles, siis on alati kasulik kuulda, kuidas kirja pandud ideed kõlavad. Iga ette kantud teos aitab noorel astuda suure sammu edasi terviklikuma loomingulise tunnetuse poole. Võimalus kuulda oma muusikat juhtiva kodumaise nüüdismuusika festivali kavas hea ansambli esituses ning jagada kogemusi teiste noortega on kindlasti oluline osa õppimise protsessist,” kommenteerib konkursi eestvedaja, helilooja Age Veeroos.

Konkursi senised võitjad on Kristel Kolkanen, Karl Tipp, Gerta Raidma, Marta-Liisa Talvet, Anna-Margret Noorhani ja Kristo Klaus. LHV Young Composer 2021 award is shared by Margot Männik and Emiliya Borisova.

Tingimused

Konkurss viiakse läbi kahes vanuserühmas: esimeses kuni 16-aastased (k.a) ja teises 17–25-aastased (k.a) autorid.
Konkursile saadetud teos peab olema 2–5 minutit pikk. Valikus on järgmised instrumendid: viiul, klarnet, kontrabass, löökpillid ja klaver, mille hulgast noorema vanuserühma osalejad võivad kasutada 1–5 ja vanema vanuserühma osalejad 2–5 erinevat pilli. Löökpillimängijaid on üks ning kasutada võib kuni maksimaalselt kolme erinevat löökpilli – täpset nimekirja vaata siit.

NB! Üks autor võib esitada kuni kaks helitööd. Teoste ettekandmiseks finaalkontserdil moodustatakse Tartu muusikutest ja Heino Elleri Muusikakooli õpetajatest spetsiaalne ansambel. Elektroonikat ei ole võimalik kasutada.
Noodimaterjal tuleb esitada 7. märtsiks 2021 kl 23.59 kas vastava elektroonilise vormi abil või postiga Eesti Heliloojate Liidu aadressil A. Lauteri 7c, Tallinn 10145 (märksõnaks „LHV noor helilooja 2021“). Soovi korral võib noodid ka ise nimetatud aadressile postkasti kohale tuua, kuid igal juhul peavad olema kõik postitused laekunud 7. märtsi õhtuks. Noodimaterjalile võib lisada ka helifaili.

NB! Konkursi teoste anonüümse hindamise huvides ei tohi nootidel ega muul materjalil olla näha autori nimi. Andmete kogumiseks palume posti teel kätte toimetatud materjal varustada osavõtja märksõnaga ning lisada kinnises, sama märksõnaga ümbrikus helilooja andmed (nimi, e-post, kontakttelefoni number, kool ja juhendaja, kui on). Elektrooniline osalemise ankeet on jagatud kaheks sektsiooniks, esimeses kogutakse osaleja andmed koos märksõnaga, teises lisatud materjal (noot, soovi korral helifail).

I voorust finaali valitud teosed tehakse teatavaks 15. märtsil 2021 ning kuulutatakse välja Eesti Heliloojate Liidu ja Eesti Muusika Päevade kodulehel ning Facebooki Loomelabori lehel.
II voor – konkursi finaal ja lõppkontsert toimub laupäeval, 24. aprillil kell 16 Tartus, Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis, festivali Balti Muusika Päevad & Eesti Muusika Päevad 2021 Tartu programmi osana.

Lisainfo
Age Veeroos (56575806), noorhelilooja@gmail.com

Subscription was successful

Festival is supported by Estonian Ministry of Culture / Cultural Endowment of Estonia / Estonian National Culture Foundation / LHV / Tallinn Culture & Sports Department / City of Tartu

Follow us on Facebook / Instagram

×