EMP TV
25.04.–04.05.2025
Tallinn / Tartu

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data01/virt22169/domeenid/www.helilooja.ee/emp2020/wp-content/themes/emp2025/page.php on line 82
Lisa kalendrisse
Jaga
N, 1. mai
15:30
“Noor helilooja 2025” finaalkontsert

Tartu Heino Elleri Muusikakool
Asukohainfo + kaart

Iris Oja (metsosopran)
Emily Urla (saksofonid)
Jorma Toots (klaver)

Konkursi “LHV noor helilooja 2025” finaalkontsert on ühtlasi konkursi II voor. Kontserdil kõlavad esimesest voorust edasi pääsenud teosed.

Aino Rahel Aimla – “Väike öölaul”
August Lippus – “Imelised pilved”
Anna-Maria Randväli – “ooDaTeS dAnI”
Gerli Ong– “In Watermelon Sugar”
Georg Jakob Salumäe – “not unto us”
Lars Erik Lend – “Die Tote Kirche”
Rocco Liiva – “Siberia”
Loore Lumisalu
– “Kaua sa kannatad kurbade naeru”
Antti Marjapuu – “Mõtted”
Markus Kadaste – “Industralia”

Kava annotatsioonid

Aino Rahel Aimla – “Väike öölaul”

Lõpetan sel aastal Vanalinna Hariduskolleegiumi, heliloomingut olen seal Pärt Uusbergi juures õppinud kaks aastat. Varem olen muusikakoolis õppinud tšellot, klaverit ja basskitarri.

Oma “Väikeses öölaulul” olen püüdnud edasi anda Andres Ehini teksti tunnet. Saksofon on väga ilus ja inspireeriv pill, millele kirjutada, ning see aitas koos laulu ja klaveriga luuletuse sisu avada.

August Lippus – “Imelised pilved”

Õpin Heino Elleri muusikakoolis kompositsiooni esimest aastat. Minu õpetaja on Age Veeroos.

Teose tutvustus: Need pilved on mustad, märjad ja külmad.

Anna-Maria Randväli – “ooDaTeS dAnI”

Muusikapisik jäi külge enne, kui ma mäletadagi oskaks, seda tõendab ka pilt vanavanaema klaveri tagant. Sealt viis mu tee mind läbi Nõmme Muusikakooli, Otsa kooli ning MUBA nüüd juba Ellerisse.

“ooDaTeS dAnI” on minu kui tulihingelise romantiku jaoks väga uus ja justkui hall ala – mida tohib teha ja mida mitte. See on lugu, mille mõte tekkis igavas loengus ja noodile sattus mägedes. Teos on minu jaoks midagi värsket ning midagi ehtsat otse südamest.

Gerli Ong – “In Watermelon Sugar”

Olen muusikaga tegelenud eelkooli ajast, klaveriõpingud möödusid suuresti Otepääl, aga ringiga olen jõudnud tagasi Ellerisse – seekord heliloomingu erialale.

Oma teoses tutvustan kuulajale maailma, mis rullub lahti Richard Brautigani romaanis “Arbuusisuhkrus” (“In Watermelon Sugar”). Erinevate helistike paralleelse kasutamisega loon kirju ja omanäolise helipildi, mis iseloomustab minu nägemust natuke kummalisest arbuusisuhkru maailmast.

Georg Jakob Salumäe – “not unto us”

Georg Jakob Salumäe (2006) õpib Vanalinna Hariduskolleegiumi gümnaasiumi muusikaharus heliloomingut Tõnu Kõrvitsa käe all.

Mitte meile, Issand, mitte meile, vaid oma nimele anna au oma helduse pärast, oma ustavuse pärast!” (Ps. 115:1)

Lars Erik Lend – “Die Tote Kirche”

Olen põhipillina õppinud löökpille 11 aastat, alustades Lasnamäe muusikakoolis ja seejärel nüüd Heino Elleri nimelises muusikakoolis. Heliloominguga olen pingsamalt tegelenud iseseisvalt viimase kolme aasta jooksul ja nüüd õpin seda esimest aastat Katrin Alleri juures.

“Die Tote Kirche” (“Surnud kirik”) põhineb Georg Trakli samanimelisel luuletusel. Teos vaatleb leinavat kogukonda ja õudust, mida nad kogenud on, laskmata kuulajal juhtuvat ette aimata.

Rocco Liiva – “Siberia”

Olen õppinud paar aastat klaverimängu ja selle kõrvalt iseseisvalt heliloomist. Seda pala aitasid juhendada Helena Tulve, Emilie Ruus ja Georg Jakob Salumäe.

Minu pala on loodud märtsiküüditamise ohvrite mälestuseks. See on mulle väga südamelähedane teema, sest näen, et meil on eestlastena ainulaadne võimalus näha maailma läbi rõhutud gruppide silmade ja me peame võitlema, et kaitsta teiste vabadust, nende, kes kogevad hetkel enda märtsiküüditamist.

Loore Lumisalu – “Kaua sa kannatad kurbade naeru”

Olen noor muusik ja multiinstrumentalist, kes ei karda väljakutseid ning haarab igast võimalusest kinni. Õpin Pärnu muusikakoolis juba 12. aastat, kuid omaloomingu/heliloominguga hakkasin tegelema alles 2025. aasta alguses.

Minu teos räägib oma tee leidmisest ja vanadest rasketest tunnetest lahti laskmisest. Teos kirjeldab selle teekonna läbimist: nii raskusi kui ka lõpuks suurt kergendust.

Antti Marjapuu – “Mõtted”

Õpin MUBAs Tauno Aintsi juures kompositsiooni.

“Mõtted” sündis mu mõtetes ehk proovisin panna mõtted, mis mul päeva jooksul on, muusikasse.

Markus Kadaste – “Industrialia”

Markus Kadaste (2008) on Heino Elleri muusikakoolis klaveri erialal Pille Taniloo käe all õppiv noor pianist, kes ka heliloomega tegeleb tegelikult juba kaua, kuid on selle alles hiljuti intensiivsemalt käsile võtnud. Loominguliste nõuannete ja muude suunamiste eest tänab ta Katrin Allerit, kes on alati nõus temaga asju – olgu siis muusika või muu – arutama ja koos läbi mõtlema.

Teos sündis nädalal, mil lõpetasid oma töökorra minu kõrvaklapid – järsku olin pärismaailmas koos selle mitmetahuliste helidega ja teiste inimestega, kes, nagu mina varem, neid ei kuulnud. See aga hakkas mind aina rohkem häirima ja nii sündiski objektiivne pilge meie kapselduvusele ning enese alateadlikule isolatsioonile hetkeilmast.

Tänavu on žürii koosseisus heliloojad Madli Marje Gildemann, Liisa Hõbepappel ja Mari Amor.

Konkursi preemiafondi toetab LHV, auhinnad panevad välja veel ERSO, Klassikaraadio, Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival AFEKT ja festival Eesti Muusika Päevad.

Sissepääs tasuta!

×