Baltic Music Days
Estonian Music Days

Tartu / Tallinn
22.04–02.05.2021
Tallinna Uue Muusika Ansambel

Tallinna Uue Muusika Ansambel (TUMA) on fikseerimata koosseisuga kollektiiv, mis tegutseb alates 2012. aastast. Ansambel soovib tuua kuulajateni parima osa uuest muusikast, pakkuda kaasaegsetele heliloojatele väljundit ning rikastada oma hoolikalt valitud kavade ja lähenemisega nii kohalikku kui rahvusvahelist kultuurielu. TUMA-l on tegutsemisaastate jooksul olnud palju põnevaid kontserte mitmel pool Euroopas (Helsingis, Stockholmis, Barcelonas, Budapestis, Berliinis, Pariisis, Salzburgis, Bukarestis ja Peterburis). Koostööd on tehtud mitmete festivalidega, näiteks Eesti Muusika Päevad, Tallinn Music Week, “Sügisfest”, “PÖFF”, “Mixtur” (Barcelona), “reMusik” (St Peterburg), “InnerSound New Arts festival” (Bukarest), “CrossRoads” (Salzburg), “AFEKT”, samuti institutsioonidega (Berliini kunstide ülikool, Salzburgi Mozarteum, ISCM World Music Days (Maailma Muusika Päevad), FUGA arhitektuurimuuseum Budapestis, Fylkingeni ühing Stockholmis, Korvat Auki Helsingis, Resonanta Pariisis).

Lisaks uute teoste tellimisele eesti ja välismaa heliloojatelt soovib ansambel tuua Eestis esiettekandele oluliste nüüdismuusika heliloojate teoseid, nagu näiteks Georg Friedrich Haas, James Tenney, Gérard Grisey, Michael Maierhof, Alvin Lucier, Simon Steen-Andersen jt.

2017. aastast korraldas TUMA nii Tallinnas kui Berliinis mikrotonaalse muusika festivali “Sound Plasma”, mis nüüdseks on laiendanud oma spektrit ning keskendunud mitmetele alternatiivsetele intonatsioonidele.

Ansambli kunstiline juht on helilooja ja dirigent Arash Yazdani.

https://enmtallinn.com/

×