Baltic Music Days
Estonian Music Days

Järelvaata→
Veebifestival 2021
Platon Buravicky

Platon Buravicky (s 1989) on helilooja ja pianist. Ta on lõpetanud klaveri erialal Emīls Darziņši muusikakooli (kus õppis Pēteris Vasksi juhendamisel ka kompositsiooni) ja 2015. aastal Jāzeps Vītolsi nimelise Läti muusikaakadeemia Selga Mence kompositsiooniõpilasena (MA). Lisaks on ta täiendanud end mitmetel meistrikursustel. Ta on pälvinud I koha uue muusika kompositsioonikonkursil (1999, 2007) ning Pēteris Vasksi nimelisel kompositsioonikonkursil II (2012) ja III koha (2014). Tema muusika on kõlanud sellistel festivalidel nagu “Skaņu mežs”, “Dominante”, “Survival Kit 5”, “Art and Communication”, “Arēna”, Läti uue muusika päevad jm. 2013–2015 oli ta Jelgava muusikakooli õpetaja, alates 2018. aastast on ta Läti muusikaakadeemia elektroakustilise muusika külalislektor, samuti on ta Liepaja ülikooli ning RISEBA rakendusteaduste ülikooli külalislektor.

Platon Buravicky: “Heliloojal, aga eelkõige muusikul, on suur vastutus, nagu ka arhitektil või ehitajal. Kuid erinevalt arhitektist ja ehitajast on muusika looja vastutust keerulisem hinnata, kuna tulemust ei näe, enne kui töö pole valmis. Seetõttu on helilooja vastutus veelgi suurem. Alates hetkest, mil panin paberile esimese noodi, otsustasin, et teen kõik, et julgustada inimesi sagedamini muusikat kuulama, olema sellele lähemal. Otsustasin teha kõik endast oleneva, et pärast muusika looja töö lõppu saaksid inimesed kiiremini hinnata, kuidas see kõlab, aga ka selle võimet panustada inimhinge ja isiksuse kujunemisse. Inimkond peab end muusikale avama ja leidma end selles.”

 

×
Aaro Pertmann Age Juurikas Age Veeroos Aleksandr Žedeljov Alisson Kruusmaa Alvils Altmanis André de Sousa Vieira Andres Kaljuste Andris Dzenītis Anna Ķirse Anna-Margret Noorhani Ansambel U: Antoine Beuger Arash Yazdani Ardo Ran Varres Art Leete Arturas Bumšteinas Arvydas Malcys Beat Furrer Bronius Kutavičius Diana Čemerytė Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel (EMA) Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) Eesti Rahvusmeeskoor (RAM) Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO) Eladio Barreto Aguilar Elis Hallik Elo Masing EMTA Sinfonietta Eugene Birman Evelin Seppar Evija Skuķe Fie Schouten Georgs Pelēcis Gintaras Sodeika Gundega Šmite Helena Tulve Heli Ernits Ingely Laiv-Järvi Iris Oja Janika Oras Jievaras Jasinskis Jonathan Harvey Justina Repečkaitė Kadri-Ann Sumera Kaspar Mänd Klaverikvartett Quadra Kristiina Tambets Kristjan Kõrver Krists Auznieks Lauri Jõeleht Lepo Sumera Liina Sumera Liisa Hõbepappel Linda Leimane Madis Arukask Madli Marje Gildemann Mads Schang Olsen Maija Einfelde Malle Maltis Maria Faust Maria Kõrvits Mariliis Valkonen Märt-Matis Lill Mihhail Gerts  Mirjam Tally Mykolas Natalevičius Oliver Dubon Onutė Narbutaitė Paul Daniel Platon Buravicky Rasmus Puur Régis Campo Riho Esko Maimets Riivo Kallasmaa Rita Mačiliūnaitė Santa Bušs Santa Ratniece Sinfonietta Riga keelpillikvartett Synaesthesis Taavi Kerikmäe Taivo Lints Tallinna Kammerorkester Tallinna Uue Muusika Ansambel Talvi Hunt Tatjana Kozlova-Johannes Timo Steiner Tõnis Kaumann Twenty Fingers Duo Ülo Krigul Vytautas V. Jurgutis Yang Ren YXUS Ensemble Žibuoklė Martinaitytė