Baltic Music Days
Estonian Music Days

Veebifestival
22.04–02.05.2021
Emajõgi ja Emajõe kaldad

Google kaart
Kaarsild, 51013 Tartu

Emajõgi on Tartu linna üheks olulisemaks sümboliks.  Tartu linna piires on Emajõel viis auto- ja kaks jalakäijate silda, mitmeid kaisid (sh külaliskai Atlantise ees) ja viis paadisadamat.

Lodjakontserdi ajakava:
18:00 Kaarsild
18:15 Delta hoone
18:45 Lodjakoja laht

Kaarsild on jalakäijatele mõeldud sild kesklinna ja Ülejõe linnaosa vahel. Sild on ehitatud aastatel 1957-1959 endise Kivisilla kohale, selle kaldasammaste vundamentidele. Kuni silla valmimiseni vedas inimesi 1950. aastail regulaarselt üle jõe pikk sõudepaat. Kaarsild renoveeriti 2017. a. Pimedal ajal on sild valgustatud, lisaks kostuvad iga päev sünkroonis raekoja kellamänguga sillalt muusikateosed, mida saadab vastav valguskujundus. Kaarsilla heli- ja valguskujundus on Eestis seni ainulaadne omataoline avaliku ruumi projekt. Kaarsilla kõrval asub ka II maailmasõjas hävinud Kivisilla makett. (Allikas: Visit Tartu)

Tartu Ülikooli Delta keskus on avatud kogukond, mis toob kokku tudengid, teadlased ja innovaatorid arvutiteaduse, robootika, tehnoloogia, matemaatika, statistika, majanduse, juhtimise ja ettevõtluse alal. Delta keskus ühendab õppetegevuse ja tippteaduse äriliste ning ühiskondlike eesmärkide ja ülesannetega, luues uudseid lahendusi majanduslikuks ja sotsiaalseks arenguks.  Aadress: Narva mnt 18, 51009 Tartu (Allikas: Tartu Ülikooli Delta Keskus)

Lodjakoda asub kesklinnast kõigest 15 min jalutamist mööda Emajõe kauneid kaldapealseid ja katedraali meenutavat paplialleed. Lodjakoda on Tartu linna uusim sündmuste toimumispaik. Lodjakoja territooriumil asub kolm hoonet. Peahoone hakkab tegutsema ajalooliste laevade ehituse keskuse, teemapargi, muuseumi ja näitusepaigana. Aadress Tartu, Ujula 98 (Allikas: Lodjakoda)

×