Baltic Music Days
Estonian Music Days

Veebifestival
22.04–02.05.2021
Lisa kalendrisse
Jaga
Biograafiad
N, 29. aprill
19:00
Tallinna Kammerorkester
Vaata EMP TV

Veebikontsert (Tallinn, Mustpeade maja)

Tallinna Kammerorkester

Age Juurikas – klaver
Riivo Kallasmaa – oboe
Andres Kaljuste – vioola

Dirigent – Andres Kaljuste

Muutuv maa

Anna-Margret Noorhani (s 1999) – 5h du matin” soolovioolale (2020, esiettekanne)
esitab Andres Kaljuste

Märt-Matis Lill (s 1975) – “Raudi, raudi” oboele ja kammerorkestrile (2020, esiettekanne)
solist Riivo Kallasmaa

Riho Esko Maimets (s 1988) – “Kaks pala” keelpillidele (2020, esiettekanne)
I Mõtisklus
II Humoresk

Tatjana Kozlova-Johannes (s 1977) – “Blow Your House Down”, kontsert klaverile ja kammerorkestrile (2020, esiettekanne)
solist Age Juurikas

 

Eesti Muusika Päevad toob kuulajate ette Eesti ühe tippkollektiivi – Tallinna Kammerorkestri, mida juhatab mitmekülgne muusik – dirigent, viiuli- ja vioolamängija Andres Kaljuste. Uued kontsertlikud teosed on kirjutanud Tatjana Kozlova-Johannes ja Märt-Matis Lill, neis soleerivad noorema põlvkonna tunnustatud muusikud pianist Age Juurikas ja oboemängija Riivo Kallasmaa. Vastse keelpilliorkestriteose autor on Kanada päritolu, rahvusvahelise tegevusväljaga noor helilooja Riho Esko Maimets. Kaljustet kuuleb aga ka solistina, kui ta astub üles Anna-Margret Noorhani soolovioolateoses.
Teosed valmisid aasta tagasi toimuma pidanud Eesti Muusika Päevade tarvis, kuid tulevad olukorrast tulenevalt esiettekandele alles nüüd.

Kontserdist teevad otseülekande EMP TV ja Klassikaraadio.

×
Aaro Pertmann Age Juurikas Age Veeroos Aleksandr Žedeljov Alisson Kruusmaa Alvils Altmanis André de Sousa Vieira Andres Kaljuste Andris Dzenītis Anna Ķirse Anna-Margret Noorhani Ansambel U: Antoine Beuger Arash Yazdani Ardo Ran Varres Art Leete Arturas Bumšteinas Arvydas Malcys Beat Furrer Bronius Kutavičius Diana Čemerytė Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel (EMA) Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) Eesti Rahvusmeeskoor (RAM) Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO) Eladio Barreto Aguilar Elis Hallik Elo Masing EMTA Sinfonietta Eugene Birman Evelin Seppar Evija Skuķe Fie Schouten Georgs Pelēcis Gintaras Sodeika Gundega Šmite Helena Tulve Heli Ernits Ingely Laiv-Järvi Iris Oja Janika Oras Jievaras Jasinskis Jonathan Harvey Justina Repečkaitė Kadri-Ann Sumera Kaspar Mänd Klaverikvartett Quadra Kristiina Tambets Kristjan Kõrver Krists Auznieks Lauri Jõeleht Lepo Sumera Liina Sumera Liisa Hõbepappel Linda Leimane Madis Arukask Madli Marje Gildemann Mads Schang Olsen Maija Einfelde Malle Maltis Maria Faust Maria Kõrvits Mariliis Valkonen Märt-Matis Lill Mihhail Gerts  Mirjam Tally Mykolas Natalevičius Oliver Dubon Onutė Narbutaitė Paul Daniel Platon Buravicky Rasmus Puur Régis Campo Riho Esko Maimets Riivo Kallasmaa Rita Mačiliūnaitė Santa Bušs Santa Ratniece Sinfonietta Riga keelpillikvartett Synaesthesis Taavi Kerikmäe Taivo Lints Tallinna Kammerorkester Tallinna Uue Muusika Ansambel Talvi Hunt Tatjana Kozlova-Johannes Timo Steiner Tõnis Kaumann Twenty Fingers Duo Ülo Krigul Vytautas V. Jurgutis Yang Ren YXUS Ensemble Žibuoklė Martinaitytė