Baltic Music Days
Estonian Music Days

Tartu / Tallinn
22.04–02.05.2021
Lisa kalendrisse
Jaga
Biograafiad
P, 25. aprill
18:00
Synaesthesis (Leedu)

Tartu Jaani kirik
Asukohainfo + kaart

Piletid 10/15 €
Osta piletid

Synaesthesis (Leedu)

Dainius Peseckas – viiul
Diemantė Merkevičiūtė – viiul
Monika Kiknadzė – vioola
Arnas Kmieliauskas – tšello
Vytenis Gurstis – flööt
Artūras Kažimėkas – klarnet
Marta Finkelštein – klaver, kunstiline juht
Karolis Variakojis – dirigent, muusikaline juht

Elis Hallik (s 1986) – “On radu, mis juhivad läbi varjude” kahele viiulile, vioolale, tšellole, klaverile, flöödile, klarnetile (2021, esiettekanne)

Diana Čemerytė (s 1974) – “Meine Seele wartet”

Žibuoklė Martinaitytė (s 1973) – “Sostalgia”

Evija Skuķe (s 1992) – “Locust. Beauty of Destruction”

Beat Furrer (s 1954) – “Spur”

Régis Campo (s 1968) – “Pop Art”

Ansambel Synaesthesis koosneb Leedu uue põlvkonna andekatest muusikutest, kes on võtnud missiooni esitada ning tutvustada nii Leedu kui ka teiste maade eksperimenteerimisjulgete heliloojate loomingut. Ansambli seekordne kava kannab pealkirja “Balti meel”. Tegu on jätkuprojektiga, kus muusikaline sisu muutub. Eesmärk on ühendada Baltimaid ja tuua välja nii meie geograafiast, ajaloost kui kultuurilistest eripäradest tulenevaid sarnasusi ja erinevusi.
Esimene sellise pealkirjaga ülesastumine oli 2020. aastal Londonis, tähistamaks Leedu taasiseseisvumise 30. aastapäeva, kavas Pēteris Vasks, Arvo Pärt, Bronius Kutavičius ja Ramūnas Motiekaitis. Seekordsesse projekti on valitud teosed noorematelt Balti heliloojatelt (Elis Hallik, Diana Čemeryte, Žibuoklė Martinaitytė, Evija Skuke), kuid nende kõrval on ka kaks heliloojat kaugemalt – Beat Furrer ja Regis Campo – kes kõditavad meie Balti kujutlusvõimet. Kõnealuse projektiga avab Synaesthesis omamoodi kultuuridialoogi, et leida ühine väli muusikalisteks ja muudeks ettevõtmisteks.

×