Eesti Muusika
Päevad

Kaose ilu
12.–20.09.2020
Lisa kalendrisse
Jaga
Foto / Photo: Peeter Langovits
E, 14. september
16:00
Helilooja, kes sa oled?

Eesti Raadio 1. stuudio
Asukohainfo + kaart

Sissepääs tasuta! Vajalik eelregistreerimine.

Vestlevad heliloojad Toivo Tulev ja Märt-Matis Lill.

Vestlusõhtu eesmärk on tutvustada muusikahuvilistele tänaste Eesti heliloojate mõtteid ja muusikat. Loodetavasti saab pilt selgemaks nii neile, kes neid heliloojaid veel ei tunne kui ka neile, kes juba tunnevad.

Toivo Tulev (1958) on omapärase ja sugestiivse stiiliga helilooja. Tema tee muusikamaailma pole olnud ladus ja sirgjooneline, võib-olla on see andnud põhjust sügavamalt asjade ja nähtuste taha vaadata.

Tulevi viimase aja vokaalloomingust väärivad märkimist vokaal-instrumentaalsuurvormid “Lamentatsioonid” (2011), “Magnificat” (2013), Brno Filharmooniale loodud “So Shall He Descend” (2018) ning Los Angelese Filharmoonia saja aasta juubeliks valminud “I Heard the Voices of Children” (2019).

2017. aastal pälvis Toivo Tulev teose “Black Mirror” (2016) eest Eesti Heliloojate Liidu ja LHV parima uudisloomingu preemia “LHV Au-tasu”.

Toivo Tulevi vestluskaaslane on Eesti Heliloojate Liidu esimees Märt-Matis Lill, kelle mullu ettekandele tulnud muusikalavastus “Suidsusannasümfoonia” pälvis samuti tänavu nominatsiooni eelpool mainitud “LHV Au-tasule”.

Vestluse salvestusele on võimalik end registreerida kuni 11. septembrini aadressil info@helilooja.ee. Kohtade arv on piiratud!

Vestlus toimub eesti keeles.

Vestluse salvestab Klassikaraadio.

×