Baltic Music Days
Estonian Music Days

Järelvaata→
Veebifestival 2021
Lisa kalendrisse
Jaga
Biograafiad
R, 30. aprill
19:00
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester & Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Vaata EMP TV

Veebikontsert (Tallinn, Estonia kontserdisaal)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Eesti Filharmoonia Kammerkoor

Heli Ernits – oboe
Ingely Laiv-Järvi – oboe

Dirigent Mihhail Gerts

Vaataja silmad

Krists Auznieks (s 1992, Läti) – “Crossing” (2018)

Malle Maltis (s 1977) – “Öökülm” sümfooniaorkestrile ja elektroonikale (2020, esiettekanne).
Elektroonikal Karl Erik Laas.

Kristjan Kõrver (s 1976) – “Sic!” sümfooniaorkestrile (2020, esiettekanne)

Jievaras Jasinskis (s 1989, Leedu) “Change” (2020)

Alisson Kruusmaa (s 1992) – “All õhtutaeva” kammerkoorile ja sümfooniaorkestrile (2020, esiettekanne)
Solist Maria Valdmaa.

Mariliis Valkonen (s 1981) – “Vastuvõtt, vahendus” kahele oboele ja laulvatele kaussidele (2019, esiettekanne)

Evelin Seppar (s 1986) – “Kodu” kammerkoorile ja sümfooniaorkestrile (2020, esiettekanne)

 

Eesti Muusika Päevade kulminatsioon Estonia kontserdisaalis, kus ERSO, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja solistide esituses tulevad dirigendi Mihhail Gertsi juhatusel ettekandele Mariliis Valkoneni kammerlik oopus, Kristjan Kõrver avamängu laadis teos, Malle Maltise sümfooniaorkestrit ja elektroonikat ühendav kompositsioon, Evelin Seppari ja Alisson Kruusmaa suurvormid kammerkoorile ja sümfooniaorkestrile ning Läti ja Leedu kaasaegsed helitööd. Eesti heliloojate oopused valmisid küll juba aasta tagasi toimuma pidanud EMPi jaoks, paraku tegi elu plaanidesse korrektiivid ja publik saab neist osa alles nüüd, mil Eesti Muusika Päevad on laienenud Balti Muusika Päevadeks

Kontserdil antakse üle “LHV uue heliloomingu Au-tasu 2021”

Kontserdist teevad otseülekande ERSO.TV ja Klassikaraadio ning see jõuab Euroopa ringhäälingute liidu EBU vahendusel raadiokuulajateni mitmel pool Euroopas.

×
Aaro Pertmann Age Juurikas Age Veeroos Aleksandr Žedeljov Alisson Kruusmaa Alvils Altmanis André de Sousa Vieira Andres Kaljuste Andris Dzenītis Anna Ķirse Anna-Margret Noorhani Ansambel U: Antoine Beuger Arash Yazdani Ardo Ran Varres Art Leete Arturas Bumšteinas Arvydas Malcys Beat Furrer Bronius Kutavičius Diana Čemerytė Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel (EMA) Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) Eesti Rahvusmeeskoor (RAM) Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO) Eladio Barreto Aguilar Elis Hallik Elo Masing EMTA Sinfonietta Eugene Birman Evelin Seppar Evija Skuķe Fie Schouten Georgs Pelēcis Gintaras Sodeika Gundega Šmite Helena Tulve Heli Ernits Ingely Laiv-Järvi Iris Oja Janika Oras Jievaras Jasinskis Jonathan Harvey Justina Repečkaitė Kadri-Ann Sumera Kaspar Mänd Klaverikvartett Quadra Kristiina Tambets Kristjan Kõrver Krists Auznieks Lauri Jõeleht Lepo Sumera Liina Sumera Liisa Hõbepappel Linda Leimane Madis Arukask Madli Marje Gildemann Mads Schang Olsen Maija Einfelde Malle Maltis Maria Faust Maria Kõrvits Mariliis Valkonen Märt-Matis Lill Mihhail Gerts  Mirjam Tally Mykolas Natalevičius Oliver Dubon Onutė Narbutaitė Paul Daniel Platon Buravicky Rasmus Puur Régis Campo Riho Esko Maimets Riivo Kallasmaa Rita Mačiliūnaitė Santa Bušs Santa Ratniece Sinfonietta Riga keelpillikvartett Synaesthesis Taavi Kerikmäe Taivo Lints Tallinna Kammerorkester Tallinna Uue Muusika Ansambel Talvi Hunt Tatjana Kozlova-Johannes Timo Steiner Tõnis Kaumann Twenty Fingers Duo Ülo Krigul Vytautas V. Jurgutis Yang Ren YXUS Ensemble Žibuoklė Martinaitytė