Baltic Music Days
Estonian Music Days

Tartu / Tallinn
22.04–02.05.2021
Lisa kalendrisse
Jaga
Biograafiad
P, 25. aprill
19:00
Ansambel U:

Tallinn, ERRi 1. stuudio
Asukohainfo + kaart

Piletid 15/10 €
Osta piletid

Ansambel U:

Tarmo Johannes – flööt
Helena Tuuling – klarnet
Taavi Kerikmäe – klaver
Vambola Krigul – löökpillid
Merje Roomere – viiul
Levi-Danel Mägila – tšello

„Desoksüribonukleotiidide ilu”

Madli Marje Gildemann (s 1994) – “Foen Nóre” flöödile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2020, esiettekanne)

Arturas Bumšteinas (s 1982, Leedu) – “Lyra” viiulile, tšellole ja fonogrammile (2018)

Linda Leimane (s 1989, Läti) – “Silhouettes. Behaviours” tšellole, löökpillidele ja klaverile (2015)

Antoine Beuger (s 1955, Holland) – “not wind, fire” flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2020, esiettekanne)

Ansambel U: on aktiivseim ning tuntuim uue muusika ansambel Eestis. Kollektiivile on iseloomulik tundlik kõlapilt, avatus julgetele eksperimentaalsetele ideedele ning ka kõige nõudlikumate teoste esitamine dirigendita. U: on esinenud Eestis ja ka olulistel rahvusvahelistel festivalidel välismaal. U: tegeleb nii uue muusika klassikasse kuuluvate teoste kui ka eksperimentaalsete kompositsioonidega. Üks ansambli oluline suund on süvenemine improvisatsiooni ja ebatraditsioonilise notatsiooni tõlgendamist nõudvate teoste ettekandmisse. Mängitakse eesti muusikat ning tellitakse uudisteoseid ka välisheliloojatelt. U: turnib seekord rööbaspuudel, mille ühed otsad ulatuvad 2020. a ära jäänud Eesti Muusika Päevade kontserdi kavasse, teiselt poolt meie Balti naabrite juurde. Kaksikheeliksid missugused!

×