Eesti Muusika
Päevad

Ilu
september 2020
Mart Soo Foto: Merli Antsmaa
Mart Soo

Mart Soo (1964) on kitarrist, pedagoog, improviseerija ja helilooja, kelle tegevuse keskmes on improvisatsiooniline muusika, džäss, minimalism ja maailmamuusika.

Tema projektide ja koostööpartnerite hulgas on Tunnetusüksus, Weekend Guitar Trio, Samm Bennett, Lisa Karrer ja David Simons, Vladimir Tarasov Baltic Art Orchestra, Ensemble Uncontrolled (Takashi Kazamaki, Kalle Laar, Christoph Gallio, Eduard Akulin), Petras Vyšniauskas, Juozas Milašius, Jacques Di Donato, Xavier Charles, Isabelle Duthoit, Taavi Kerikmäe, Martine Altenburger, Chris Cutler, Jean-Marc Montera, Paul Lovens, Uchihashi Kazuhisa, Markus Reuter, Vox Clamantis, Estonian Guitar Octet, Eugene Chadbourne, ASK:, Quatuor pour la fin du temps (Quartet for the End of Time), Jan Bang, Fred Frith, Toyah Willcox, Jaak Sooäär, East-West Rhythm Band, Arkadi Gotesman, Scott L. Miller, Roomet Jakapi jpt.

Ta on osalenud enam kui 50 CD salvestamisel, loonud muusikat filmidele, kuuldemängudele ja teatrietendustele ning kureerinud 2005. aastast koos Taavi Kerikmäega improvisatsioonilise muusika kontserdisarja “Improtest”. 2014. aastal ilmus Mart Soo autoriplaat “KULG”. 2017. aastal sai ta Danske Jazziauhinna.

 

×