Baltic Music Days
Estonian Music Days

Veebifestival
22.04–02.05.2021
Krists Auznieks

Krists Auznieks (s 1992) on Läti päritolu New Yorgis tegutsev helilooja. Ta on töötanud muusikateoreetiliste ainete pedagoogina Yale’i muusikakoolis ja Montclairi riiklikus ülikoolis. Ta on Haagi kuningliku konservatooriumi vilistlane, käesoleval ajal täiendab ta end Yale’i muusikakooli doktorantuuris, juhendajaiks Aaron Jay Kernis, David Lang, Chris Theofanidis, Hannah Lash ja Martin Bresnick.

Ta on pälvinud Aspeni muusikafestivali Jacob Druckmanni auhinna, Läti rahvusliku suure muusikaauhinna aasta parima teose kategoorias, talle on omistatud The Woods Chandler Memorial Prize (Yale) jne. Tema kvintett “Piano” on nimetatud New York Times’i klassikalise muusika nädala parimate hetkede hulka. Ooper “NeoArctic” on võitnud Taani Reumerti auhinna; selle esiettekanne oli Kennedy keskuses (2019).

Auznieksi viimaste tööde tellijad on Atlanta Symphony ja “Bang on A Can Marathon”; kooriteosed on valminud Cappella Amsterdami ja Läti Raadio koori tellimusel, Sinfonietta Rīgale ja kitarrist JIJI’le kirjutas ta kitarrikontserdi; veel on muusikat New Yorgis tegutsevale uue muusika ansamblile Unheard-Of, multimeediateos sopran Meghan Lindsay ja pala Kaleidoscope Chamber Orchestra (LA) tarvis.

https://www.auznieks.com/

×