Eesti Muusika
Päevad

Ilu
september 2020
Ingely Laiv-Järvi

Ingely Laiv-Järvi (s 1993) alustas oboeõpinguid 11-aastaselt Rakvere Kauri koolis (õp Edvin Lips) ning jätkas 2006. aastast Tallinna muusikakeskkoolis Tulike Looritsa ja Aleksander Hännikäineni käe all. 2018. aastal lõpetas Ingely Saksamaal Karlsruhe kõrgemas muusikakoolis prof Thomas Indermühle oboeklassis bakalaureuse õppe. Ingely Laiv-Järvi on täiendanud end Christoph Hartmanni, Jaques Tysi, Philippe Tondre, Christian Schmitti, Kalev Kuljuse, Eduard Brunneri, Nick Deutschi, Gregor Witti ja Dudu Carmeli meistrikursustel.
Ingely on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel: I koht ja kaks eripreemiat Eesti interpreetide konkursil puhkpillidele (2018), II koht telekonkursil “Klassikatähed” (2018), laureaadi tiitel kammermuusikakonkursil “In corpore” (2015), III koht vabariiklikul puhk- ja löökpillimängijate konkursil (2012), I koht Eduard Mednisi nim konkursil Lätis (2011).
Ingely on osalenud mitmete orkestrite töös nii Eestis kui mujal (ERSO, Tallinna Kammerorkester, Reutlingeni Württembergi filharmoonia, Karlsruhe riigiteater, Karlsruhe kammerorkester, Eesti Festivaliorkester, JSB Ensemble (Stuttgart), Absolute Ensemble, Baltic Sea Philharmonic, Ensemble Voces Musicales). Käesoleval ajal töötab Ingely rahvusooper Estonia oboerühma kontsertmeistrina. Ingely on soleerinud ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Virumaa Kammerorkestri ja Pärnu Linnaorkestri ees. Samuti on ta aktiivne kammermuusik.

×