Baltic Music Days
Estonian Music Days

Veebifestival
22.04–02.05.2021
Age Juurikas_foto Sadu Triste Juurikas
Age Juurikas

Age Juurikas on jõulise ja sugestiivse esituslaadiga soolopianist ja kammermuusik, kes ühendab endas Euroopa ja Venemaa klaverimängu traditsioone. Samuti on ta kirglik pedagoog, kellel on õpilasi nii Eesti muusika- ja teatriakadeemias kui Tallinna muusikakeskkoolis.

Age Juurikas alustas muusikaõpinguid nelja-aastaselt Tallinna muusikakeskkooli eelklassis ja lõpetas selle 1998 prof Toivo Nahkuri klaveriklassis. Eesti muusika- ja teatriakadeemias jätkas ta õpinguid prof Peep Lassmanni juhendamisel, ühtlasi täiendas end vahetusüliõpilasena Helsingis Sibeliuse akadeemias prof Liisa Pohjola ja prof Matti Raekallio ning Karlsruhe kõrgemas muusikakoolis prof Kalle Randalu juhendamisel. 2003–2007 õppis ta Moskvas Tšaikovski-nimelise konservatooriumi aspirantuuris prof Vera Gornostajeva ja tema assistentide Sergei Glavatskihi, Darja Petrova ning Maksim Philippovi juhendamisel. Olulise õpetaja ja nõuandjana on tema kõrval olnud ka prof Matti Reimann. Praegu täiendab Age Juurikas end EMTA doktorantuuris.

Age on esinenud soolokontsertidega ja kammerkoosseisudes mitmete eesti ja välismaiste tuntud interpreetidega pea kõikjal Euroopas ja Põhja-Ameerikas ning soleerinud mitmete orkestrite ees solistina (sh ERSO, Läti riiklik sümfooniaorkester, Leedu riiklik sümfooniaorkester, Ukraina rahvuslik akadeemiline sümfooniaorkester). Ta on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Neeme Järvi, Kaspars Putniņš, Arvo Volmer, Risto Joost jpt. Age Juurikase lemmikrepertuaar pärineb 20. sajandi I poolest, aga teda huvitab ka kaasaegne muusika ning ta on teinud koostööd praeguste heliloojatega. Oma kontserdikavasid kujundades on ta püüdnud mitte jääda klassikaliste, palju mängitud teoste raamistikku, vaid leida värskemat ja vähem esitatud muusikat. Ta on osalenud mitmete suuremahuliste kaasaegsete teoste ettekannetes, nagu Grisey’ “Vortex temporum”, Stockhauseni “Mantra” ja Toivo Tulevi klaverikontserdi “Nada” esiettekanne. Age Juurikas on salvestanud ERRi arhiivi kõik Mart Saare klaveriprelüüdid, Skrjabini ja Albénize klaveriteoseid ning erinevates koosseisudes uuemat eesti kammermuusikat. Alates aastast 2017 on Age ERPi artist. Age Juurikas on saanud auhindu nii Eesti kui rahvusvahelistel konkurssidel. Ta on pälvinud Neeme Järvi nimelise preemia (2003) ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2014). 2018. aastal ilmus temalt debüütalbum “The Soul of Fire”, mis pälvis aasta kammermuusikaalbumi auhinna.

×