Baltic Music Days
Estonian Music Days

Veebifestival
22.04–02.05.2021

Arturas Bumšteinas

Arturas Bumšteinas (s 1982) on Leedu kunstiareenil üks aktiivsemaid ja mitmesuunalisemaid kunstnikke. Ta tegutseb sageli mitte ainult heli- ja visuaalkunstniku, vaid ka ettevõtjana, algatades mitmesuguseid kollektiivseid eksperimentaalseid heliprojekte.

Arturas Bumšteinas õppis kompositsiooni prof Osvaldas Balakauskase juures Leedu muusika- ja teatriakadeemias, mille lõpetas 2007. aastal. 2006–2008 sai ta võimaluse viibida mitmetes välismaistes loomemajandusresidentsides. 2009. aastal oli ta Suurbritannias Snape’is toimunud Aldeburghi noorte muusikute nüüdismuusika labori lektor. 2010. aastal pälvis tema “Five Songs” Leedu Heliloojate Liidu korraldatud heliloojate konkursil parima elektroakustilise teose preemia. 2005. aastal asutas ta sülearvutikvarteti Twentytwentyone, mis on sellest ajast alates esinenud mitmetel festivalidel Leedus ja välismaal.

Arturast köidab ka kujutav kunst, ta on osalenud paljudel moodsa kunsti näitustel ning tema loomingust on olnud ka isikunäitusi, nt Berliinis Antje Wachsi galeriis. G-Lab –audiovisuaalne duo koos leedu kunstniku Laura Garbštienėga, koos briti helilooja Max Reinhardtiga läbi viidud muusikaline projekt “Ketubah” on Arturase loomingus olulised koostööprojektid.

×