Eesti Heliloojate Liit õnnitleb “Noor helilooja 2017” finaliste!

Pildil Segakoor HUIK! Foto: Britta Lõõbas

Eesti Muusika Päevade korraldustoimkonnal on hea meel teatada, et selgunud on 2017. aasta “Noor helilooja 2017” konkursi finalistid. Tänavu laekus Eesti Heliloojate Liidu aadressil 25 heliloomingu teost.
Žüriisse kuulusid Eesti Heliloojate Liidu esimees Märt-Matis Lill ning heliloojad Tatjana Kozlova- Johannes ja Liisa Hirsch. Samas koosseisu žürii hindab teoseid ka järgmises ehk viimases voorus.

Finaalvoor toimub esmaspäeval, 10. aprillil algusega kl 17 G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli saalis ning on kõigile prii sissepääsuga.
Kontserdil astub külalisesinejatena üles ka segakoor HUIK! 

Konkurss on suunatud 12 – 23 aastastele noortele ning on osa Eesti Muusika Päevad 2017 festivali programmist. Võidu korral saab noor helilooja võimaluse oma loomingut tutvustada Eesti Muusika Päevad 2018 aasta põhiprogrammis ja teha koostööd Eestis tegutsevate parimate muusikakollektiividega. Tänavu kuuleb “Noor helilooja 2016” konkursi võitnud helilooja Karl Tippi teost“Peatun kesk avarust” kuuele tšellole kontserdil “Päikesevene” Estonian Cello Orchestra esituses.

 

Finalistid on:
Lemmo Suumann
Dario Cervera Jorda
Mikk Langeproon
Marta-Liisa Talvet
Martin Kirsiste
Gerta Raidma
Astra Irene Susi
Madli Marje Sink
Liisa Hõbe 
Sven-Sander Šestakov
Kristjan Kannukene