Mis on 3.-5. aprillini toimuv mini-EMP?

​Muusikaline avastusretk ja koolinoorte kontserdid linnaruumis.
6. – 13. aprillini toimuva nüüdismuusika festivali Eesti Muusika Päevad juhatab sisse noortele mõeldud ja noorte poolt korraldatud festival mini-EMP, mis toimub EMPi eelüritusena 3.-5. aprillini.

Festivali muudab ainulaadseks selle idee – gümnaasiuminoored üle Eesti korraldavad mentorite juhendamisel nüüdismuusika festivali, läbides iseseisvalt kõik festivalikorralduse etapid. Tiimi kuulub ligi 10 noort, kes on jagunenud kunstiliseks, turundus- ja kommunikatsiooni ning produktsioonigrupiks. Noored kohtuvad nii heliloojate, muusikute kui ka teiste elualade professionaalidega, kes annavad nõu ja ideid festivali korraldamiseks. Festivali ajaks suureneb meeskond kuni 300 nooreni, mis kujuneb korraldustiimi lisajõududest ja noortest muusikutest. Festivali kontsertidel esinevad noored, kes tulevad Eesti erinevatest muusikakoolidest.

Festivali kunstilist meeskonda juhendavad Eesti Muusika Päevade kunstilised juhid Timo Steiner ja Helena Tulve. „Mini-EMP erineb oluliselt tavapärasest noortesündmustest, kuna noored jõuavad uue muusikani niiöelda tagaukse kaudu, ise korraldades ning vahetult professionaalsete muusikute ja korraldajatega suheldes,” selgitab Steiner noortefestivali eripära. Nii satuvad ka noored uude keskkonda, millesse nad koolitunni raames ei satuks, ning avastavad enda jaoks köitva maailma.”

Tutvu mini-EMPi kavaga SIIN!