Konkurss “Noor Helilooja 2018” ootab võistlustöid kuni 16. märtsini

"Noor helilooja 2017" Gerta Raidma, Foto Peeter Langovits

Loomelabori, Eesti Heliloojate Liidu ja Eesti Muusika Päevade korraldatud heliloomingu konkurss “Noor Helilooja 2018” on suunatud kuni 23-aastastele noortele ning on osa Eesti Muusika Päevad 2018 festivali programmist. Konkursi esimese vooru võistlustöid oodatakse kuni 16. märtsini, konkursi finaalkontsert toimub 10. aprillil kell 18.00 Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli Tubina saalis.

Konkurss “Noor Helilooja” eesmärk on anda andekatele noortele heliloojatele võimalus tutvustada laiemale publikule oma loomingut ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja tippheliloojatelt. Konkursi eelvooru esitatud töödest teeb oma valiku heliloojatest koosnev zürii – Märt-Matis Lill, Kristo Matson, Ardo-Ran Varres ja Liisa Hirsch. Teise vooru pääsenud töid esitletakse elavas ettekandes lõppkontserdil, kus valitakse zürii ja publiku lemmikud.

Võitjat ootab ees teose tellimus Eesti Muusika Päevad / ISCM World New Music Days in Estonia 2019 aasta festivali programmi, mida kannab rahvusvahelisel nüüdismuusika suursündmusel ette professionaalne, oma ala parim Eestis tegutsev muusikakollektiiv. Eriauhinnad paneb välja Loomelabor, Eesti Muusika Päevad ja konkursi partnerid.

“Olgugi et loomine on isiklik protsess, vajab iga muusikuteed alustav noor võimalust omavaheliseks mõõduvõtmiseks ning kohta eneseteostuseks. Konkursiformaat on parim viis end tutvustada, proovile panna, kogemusi ammutada ja õppida. Osavõtt annab tõuke edasiseks loominguliseks tegevuseks ja motivatsiooniks,” ütleb konkursi eestvedaja Kristo Matson.

Konkursi senised võitjad Kristel Kolkanen ja Karl Tipp on saavutanud konkursijärgselt märkimisväärseid tulemusi, saades vaatamata oma noorele eale teoste tellimusi ka professionaalsetelt kollektiividelt nagu Resonabilis ja Estonian Cello Ensemble. 2017. Aasta võitja Gerta Raidma uudisteos tuleb esiettekandele Eesti Muusika Päevad 2018 põhiprogrammis Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses.

Konkursile saadetud teos peab olema 2 kuni 5 minutit pikk, kirjutatud sooloinstrumendile, ansamblikoosseisule (kuni 5 instrumenti) või vokaalile ja kuni 3 instrumendile, elektroonikat võib kasutada üksnes koos pilli või vokaaliga. Noot ja soovi korral ka salvestus tuleb saata kinnises ümbrikus hiljemalt 16. märtsiks Eesti Heliloojate Liidu aadressile A. Lauteri 7c, Tallinn 10145, kirja pealkirjaks “Noor Helilooja 2018” või aadressile noorhelilooja@gmail.com. Noot ja salvestus peab olema anonüümne ning tähistatud vaid osavõtja märksõnaga, lisada tuleb kinnises ümbrikus helilooja andmed (nimi, e-post, kontakttelefoni number, kool ja juhendaja kui on) ning tähistada see sama märksõnaga mis teoski.

I vooru tulemused tehakse teatavaks 26. märtsiks ning kuulutatakse välja Eesti Heliloojate Liidu ja Eesti Muusika Päevade kodulehel ning Facebooki lehel. II voor toimub teisipäeval, 10. aprillil kell 18.00 H. Elleri nim Tartu Muusikakooli Tubina saalis. Osavõtjad on kohustatud ise leidma esitajad.

Lisainfo:
Ronja Soopan, Loomelabor projektijuht / noorhelilooja@gmail.com / tel: 53406882