Konkursile “Noor helilooja 2018” laekunud tööde mitmekesisus näitab noorte julgust katsetada väljaspool traditsioone

Konkursi “Noor Helilooja” eesmärk on anda andekatele noortele heliloojatele võimalus tutvustada laiemale publikule oma loomingut ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja tippheliloojatelt. Konkursi eelvooru esitatud töödest teeb oma valiku heliloojatest koosnev zürii – Märt-Matis Lill, Kristo Matson, Ardo-Ran Varres ja Liisa Hirsch. Teise vooru pääsenud töid esitletakse elavas ettekandes lõppkontserdil, kus valitakse zürii ja publiku lemmikud.

Kokku laekus konkursile 24 tööd, mis on võrdväärne eelmistel aastatel esitatud teoste arvuga. Nende hulgas leiab ka teoseid ebatavalistele või ebatraditsioonilistele koosseisudele. “Näiteks on kirjutatud teos keelpillikvartetile ja neljale valgusmetronoomile, teine põnev koosseis on tšello, vokaal ja 6 häälestatud veiniklaasi,” rõõmustas konkursi korraldaja Kristo Matson noorte loomingulise lähenemise üle. Samas ei ole noored heliloojad unustanud traditsioonilisi pille, muusikat on loodud klaverile, kanneldele, saksofonile, akordionile ja löökpillidele. “Loodetavasti pääseb lõppvooru väga erinevatele koosseisudele kirjutatud muusika ning tuleb haarav lõppkontsert,” kommenteeris Matson ootusärevalt.

Võitjat ootab ees teose tellimus Eesti Muusika Päevad / ISCM World New Music Days in Estonia 2019 aasta festivali programmi, mida kannab rahvusvahelisel nüüdismuusika suursündmusel ette professionaalne, oma ala parim Eestis tegutsev muusikakollektiiv. Eriauhinnad paneb välja Loomelabor, Eesti Muusika Päevad ja konkursi partnerid.

I vooru tulemused tehakse teatavaks 26. märtsiks ning kuulutatakse välja Eesti Heliloojate Liidu ja Eesti Muusika Päevade kodulehel ning Facebooki lehel. II voor toimub teisipäeval, 10. aprillil kell 18.00 H. Elleri nim Tartu Muusikakooli Tubina saalis.