mini-EMP

8.- 11. aprillil 2018 toimus  festivali Eesti Muusika Päevad (EMP) raames neljandat korda noortefestivali mini-EMP, mille kontseptsioon on erakordne kogu Euroopas. Juba esimene festival tõi noortele tegijatele kaks olulist tunnustust: Tallinna Spordi- ja Noorsooamet andis festivalile preemia „Suured teod” ja Eesti Noorteühenduste Liit tunnustas festivali auhinnaga „Noorteprojekt 2015”.

Festivali muudab ainulaadseks selle idee – gümnaasiuminoored üle Eesti korraldavad mentorite juhendamisel nüüdismuusika festivali, läbides iseseisvalt kõik festivalikorralduse etapid. Tiimi kuulub 15 noort üle Eesti, kes on jagunenud kunstiliseks, turundus- ja kommunikatsiooni ning produktsioonigrupiks. Noored kohtuvad nii heliloojate, muusikute kui ka teiste elualade professionaalidega, kes annavad nõu ja ideid festivali korraldamiseks. Festivali ajaks suureneb meeskond kuni 300 nooreni, mis kujuneb korraldustiimi lisajõududest ja noortest muusikutest. Festivali kontsertidel esinevad noored, kes tulevad Eesti erinevatest muusikakoolidest.

Festivali kunstilist meeskonda juhendavad Eesti Muusika Päevade kunstilised juhid Timo Steiner ja Helena Tulve. „Mini-EMP erineb oluliselt tavapärasest noortesündmustest, kuna noored jõuavad uue muusikani niiöelda tagaukse kaudu, ise korraldades ning vahetult professionaalsete muusikute ja korraldajatega suheldes,” selgitab Steiner noortefestivali eripära. Nii satuvad ka noored uude keskkonda, millesse nad koolitunni raames ei satuks, ning avastavad enda jaoks köitva maailma.”

Mini-EMP toimus esmakordselt 2015. aastal, olles ellu kutsutud muusika-aastaks, mida tähistati üle Eesti. Kuna festivali saatis edu, siis otsustas noortemeeskond jätkata festivali korraldamist.

Facebook mini-EMP
Instagram mini-EMP

Lisainfo:
Rahel Otsa, produtsent
mini-EMP
tel: 5535199
miniemp@helilooja.ee