Festivalist

12.-19. aprillini 2018 toimuv Eesti heliloojate uudisloomingut tutvustav festival Eesti Muusika Päevad toob kuulajani üle mitmekümne esiettekande. Festivali teemaks on “Püha”, kunstilised juhid on heliloojad Helena Tulve ja Timo Steiner.

Eesti Muusika Päevad (EMP) on esiettekannete festival ja aasta nüüdismuusika tippsündmus Eestis, mis koondab valdkonna rahvusvaheliselt tunnustatud tegijad. Festivalile on tellitud  uudisteoseid meie tippheliloojatelt, lisaks kõlab heliloomingutudengite ja muusikaõppurite looming.

Festivalil osalevad Eesti tippkollektiivid. Osa kontserte sünnib koostöös Eesti Kontserdi, Eesti Interpreetide Liidu ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga. Kuulata saab meie noorema põlvkonna säravaid muusikuid, sest just Eesti Muusika Päevad on platvorm noortele heliloojatele ja interpreetidele, kes on valmis rahvusvaheliseks tähelennuks.

„EMP on rikastab oluliselt meie kontserdimaastikku, sest nädala vältel on meie rahvusvaheliselt tunnustatud ja üsna palju eelkõige Eestist välja loovate heliloojate pilk keskendunud Eestile, Tallinna kontserdisaalidele. EMP on tellinud festivalile hulga uusi teoseid, ette kantakse ka meie heliloojate loodud muusikat, mis pole seni Eestis kõlanud, toimub partituuride näitus, vestlemine, suhtlemine, analüüsid,” kirjeldab festivali kunstiline juht Timo Steiner Eesti Muusika Päevade eripära.

EMPi raames toimub ka Eesti Noorteühenduste Liidu poolt auhinnaga „Noorteprojekt 2015” ja Tallinna Spordi- ja Noorsooameti poolt auhinnaga „Suured toed 2015” pärjatud miniEMP, Põhjamaades ainulaadse kontseptsiooniga nüüdismuusika festival, mida korraldavad gümnaasiuminoored.

Eesti vanimal, alates 1979. aastast peetaval muusikafestivalil Eesti Muusika Päevad saab kuulda eesti heliloojate värskeimat loomingut. Kava hõlmab mitmesugustest žanritest tuntud muusikuid ja ühendab eri kunstivorme. 2015. aastal tunnustati EMPi Euroopa festivalide kvaliteedimärgiga. Festivali raames toimub ka Põhjamaade nüüdismuusikafestivalide võrgustiku Fenoba konverents.

Festivali kava avalikustatakse ja piletimüük üksikutele kontsertidele algab Piletilevis 2018. aasta veebruari keskel.

2018. aasta festivali toetajad ja partnerid on EV Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Eesti Autorite Ühing jt.