EMP 2017 ERSO kontserdi piletid müügil

Kristiina Poska

Müügile jõudsid piletid 7. aprillil 2017 toimuvale Eesti Muusika Päevade kontserdile, kus Eesti Riikliku Sümfooniaorkestrit juhatab Kristiina Poska. See on esimene võimalus näha Poskat taas dirigeerimas Eestis.

Eesti Muusika Päevade ja ERSO koostöökontsert pealkirjaga “Põhjatuule vaikus” toob kuulajani festivali traditsiooni kohaselt nii uudisloomingut kui ka tähtteoseid eesti heliloojatelt.

Uudisteosed kirjutavad Tauno Aints, Timo Steiner ja värske LHV uue heliloomingu Au-tasu laureaat Liisa Hirsch. Kontserdi teises pooles kõlab Lepo Sumera 4. sümfoonia “Serena borealis” ning Erkki-Sven Tüüri Tšellokontsert (1996), mille solist on noor andekas tšellist Theodor Sink.

Kontsert annab suurepärase võimaluse kohtuda Kristiina Poskaga, kelle jaoks 2016-2017 hooaeg on vabakutselisena esimene pärast 4-aastast tööd Berliini Koomilise Ooperi esimese kapellmeistrina. “Vapustav! Erakordne! Suurepärane! Meeldejääv! Kristiina Poska on fantastiline!” vahendas Postimees Poska juhatatud ERSO möödunud hooaja lõppkontserdi külastajate muljeid.

Kontserdil antakse teistkordselt üle LHV ja Eesti Muusika Päevade koostööna LHV uue heliloomingu Au-tasu, mis väärtustab uut Eesti heliloomingut ja Eesti aktiivseid heliloojaid, tuues tähelepanu keskmesse just uue muusika, mis kõnetab ja väärib laialdast rahvusvahelist kõlapinda. Lisaks rahalisele preemiale saab võitja teose tellimuse, mis kantakse ette Eesti Muusika Päevadel.

Kontsert kuulub ERSO sarja “Tulevikumuusika”. Õhtut alustab tund enne kontserti publikuprogramm. Ettekandele tuleb Ameerika helilooja Brian Currenti 2008. aastal loodud teos “Noorte teejuht nüüdismuusika juurde”, milles tutvustatakse kuulajaile 20. ja 21. sajandi muusikalisi väljendusvahendeid. Räägitakse vormist, rütmist, helist, harmooniast, faktuurist, värvist, meloodiast, esitustavadest ja elektronmuusikast. Kaastegev on näitleja ja helilooja Ardo Ran Varres.

7. aprilli kontserdile “Põhjatuule vaikus” saab osta pileteid hinnaga 22 EUR/16 EUR Piletimaailmas ja Piletilevis.