Eesti Näitlejate Liidu 100. aastapäevale pühendatud näitusel kõlab Marianna Liigi heliinstallatsioon

Eesti Muusika Päevad soovitavad külastada Eesti Näitlejate Liidu 100. aastapäeva puhul koostatud näitust, kus kõlab ka noore helilooja Marianna Liigi installatsioon.
Näitus on avatud 22. märtsist kuni 3. septembrini 2017 (T–P kell 10.00–18.00).

I Näitleja portree. Kuidas portreteerida näitlejat: kas inimesena või läbi professiooni? Millal on näitleja tema ise? Me armastame oma näitlejaid, tihti samastame neid rollidega. Millised on need inimesed, kes seda ametit peavad? Portreed ekraanidel. Kui lähedale me neile pääseme?
Autorid Maret Kukkur, Kadri Tikerpuu ja Gert Raudsep.

II Dokumentaalne portreesari “Kadunud näitlejad” võtab fookusesse näitlejad, kes on mingil põhjusel sellest elukutsest eemaldunud. Tahame teada, kuidas loobumine sündis, milliseid tundeid tekitas toon ja milliseid mõtteid tekitab praegu. Kas nad igatsevad seda ametit taga? Kas näitleja ametist on võimalik üldse loobuda? Kas “kadumine” on võimalik?
Autorid Erni Kask ja Peeter Rästas loomingulisest ühendusest nu.unioon.

Näituse juurde kuulub helilooja Marianna Liigi installatsioon “Helide ja pausidega täidetud muster”. Installatsiooni muusikaline algmaterjal pärineb teatrilava mahavõtmise helidest. Helisid kõlaruumi paigutades tekib helide ja pausidega täidetud muster. Millise maailma võib avastada üksikute helide asetamisega vaikusesse… Millise maailma võib leida üksi olemise ajal…

Tähelepanu! EMPi pass ei taga näitusele sissepääsu.