Miniinstrumentidest valgusinstallatsioonideni – noortefestival mini-EMP alustas!

Täna, 3. aprillil, avatakse Tallinnas, Solarise keskuses kell 17:30, Mini-EMPi festival miniinstrumentide kontserdi, kavatutvustuse ja interaktiivse installatsiooniga.

Mini-EMP on festivali Eesti Muusika Päevad algatus, mis toimub 2017. aastal kolmandat korda ning pälvis juba esimese korra järel kaks olulist tunnustust: Tallinna Spordi- ja Noorsooamet andis festivalile preemia „Suured teod” ja Eesti Noorteühenduste Liit tunnustas festivali auhinnaga „Noorteprojekt 2015”.

Festivali muudab ainulaadseks selle idee – gümnaasiuminoored üle Eesti korraldavad mentorite juhendamisel nüüdismuusika festivali, läbides iseseisvalt kõik festivalikorralduse etapid. Tiimi kuulub 15 noort üle Eesti, kes on jagunenud kunstiliseks, turundus- ja kommunikatsiooni ning produktsioonigrupiks.

Mini-EMP toimub 3.-5. aprillil 2017, festivali teemaks on „Läbi hämaruse”, mis juhatab sisse 6. aprillil toimuva Eesti Muusika Päevade (EMP) põhiprogrammi, mis on pikima traditsiooniga nüüdismuusikafestival Eestis, toimudes juba aastast 1979. Festivali kunstilised juhid on heliloojad Helena Tulve ning Timo Steiner, festivali korraldab Eesti Heliloojate Liit.

Mini-EMPi kavast leiab lisaks valgusmängule põnevaid sündmusi kõigile – tantsijate ja muusikute improjämm linnaruumis, päikese ära saatmine ja hämaruse tervitamine vanalinnas „Mu isamaa on minu arm“ saatel ning kolmel korral on võimalik osa võtta põnevast muusikalisest avastusretkest. Tallinna Kunstihoones võib kogeda “Ühe laulu” kontserti, kus, nagu pealkirigi ütleb, esitatakse pooleteise tunni jooksul korduvalt sama lugu, milleks on eelmise aasta Noore helilooja konkursi laureaadi Karl Tipu teos “Unenägude aed”. Teost kannab ette segakoor Huik! ning seda saab 3. aprillil kuulata kolm korda: valguses, hämaruses ja pimeduses.

Mini-EMPi tööpõhimõte on noortelt noortele, mis tähendab, et meeskond koosneb Eesti üldhariduskoolide ärksatest noortest, kes töötavad tavalise festivali meeskonnana ja keda toetavad mentorid. Tänavusteks mentoriteks on olnud nii EASi turismiarenduskeskuse sündmuste projektijuht Mari Kareda, NUKU kommunikatsioonijuht Hannele Känd kui ka helilooja ning produktsioonifirma ja muusikafestivalide kunstiline juht Peeter Vähi.