Pühapäeval alustab Eesti Muusika Päevad noorteprogramm mini-EMP

Homme, 8. aprillil, avatakse Eesti Muusika Päevade noorteprogramm mini-EMP pianisti ja linnuivaatleja Peep Lassmanni juhendamisel linnuvaatlusretkega Paljassaarde, kus linnukaitsealal kuulatakse loodushääli. Pidulik avamistseremoonia toimub Vabaduse väljakul kell 14, kus korraldatakse muusikaline häppening.

Mini-EMP on festivali Eesti Muusika Päevad algatus, mis toimub tänavu juba neljandat korda ning pälvis juba esimese korra järel kaks olulist tunnustust: Tallinna Spordi- ja Noorsooamet andis festivalile preemia „Suured teod” ja Eesti Noorteühenduste Liit tunnustas festivali auhinnaga „Noorteprojekt 2015”.

Festivali muudab ainulaadseks selle idee – gümnaasiuminoored üle Eesti korraldavad mentorite juhendamisel nüüdismuusika festivali, läbides iseseisvalt kõik festivalikorralduse etapid. Tiimi kuulub 15 noort üle Eesti, kes on jagunenud kunstiliseks, turundus- ja kommunikatsiooni ning produktsioonigrupiks.

Mini-EMP toimub 8.-11. aprillil 2018, festivali teemaks on „Püha”, mis juhatab sisse 12. aprillil algava Eesti Muusika Päevade (EMP) põhiprogrammi, mis on pikima traditsiooniga nüüdismuusikafestival Eestis, toimudes juba aastast 1979. Festivali kunstilised juhid on heliloojad Helena Tulve ning Timo Steiner, festivali korraldab Eesti Heliloojate Liit.

Eesti Muusika Päevad 2018 programmi avab 12. aprillil kell 19.00 Niguliste muuseum-kontserdisaalis avakontsert „Püha ruum“, kus kõlab Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Eesti Rahvusmeeskoori ja keelpillikvartett Prezioso esituses Tatjana Kozlova-Johannese, Maria Kõrvitsa, Riho Esko Maimetsa, Kristo Matsoni, Gerta Raidma (konkursi “Noor helilooja 2017” võitja) ja Kristjan Randalu looming. Dirigendid on Kaspars Putniņš ja Mikk Üleoja.

Peale avakontserti leiab õhtuhämaruses aset eksperiment, kus Austraalia tuleartist Chris Blaze McCarthy ja helilooja Liisa Hirsch püüavad tabada elava tule helisid. Idee on kasutada tuld instrumendina ning tekitada maagiline meeleolu.

Festivaliprogramm kestab 19. aprillini 2017 ning lõppeb lõpupeoga klubis Sinilind, kus seob festivali kokku Lauri-Dag Tüüri kontsert tema uuema heliloominguga.